-->

Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть

На нашем литературном портале можно бесплатно читать книгу Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть, Іваниченко Юрій Якович-- . Жанр: Прочие Детективы / Социально-философская фантастика. Онлайн библиотека дает возможность прочитать весь текст и даже без регистрации и СМС подтверждения на нашем литературном портале bazaknig.info.
Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть
Название: Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть
Дата добавления: 16 январь 2020
Количество просмотров: 115
Читать онлайн

Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть читать книгу онлайн

Струм i мережi. Довгий шлях в лабiринтi. Позичена смерть - читать бесплатно онлайн , автор Іваниченко Юрій Якович

Молодих прозаїків Юрія Іваниченка і Во­лодимира Шарова, які пишуть у пригодницько­му жанрі, цікавить насамперед соціальний, мо­рально-етичний зріз психології людей. У гостросюжетних колізіях цих творів читач, безпереч­но, впізнає реальні життєві ситуації, що додає повістям особливої художньої переконливості.

Події фантастичного твору “Довгий шлях у лабіринті” розгортаються у вигадливому химер­ному світі, де герой мусить робити свій вибір між добром і злом.

Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала

1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 66 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:

— Ходімо! — сказав Мисливець твердим і впевненим голосом, у якому вже не вчувалося сумнівів, — Світанок гряде!

24

Пітьма поволі відступає. У мороці ущелин вже ледве окреслюються клапті туману. То тут то там з імли почи­нають виринати обриси скель, схожих на скам’янілих ве­летів. Вузенька стежка в’ється поміж ними, збігає все нижче й нижче у зловісну прірву. Пружним нечутним кроком йду дорогою, вказаною мені Мисливцем. Йду до лігва Синього, аби зійтися з ним у останньому герці задля смерті або перемоги.

Чиясь тінь згустком вічної ночі пересікає стежку… Рука вихоплює з кобури люгера.

— Не стріляй! — долинає з темряви.

Тінь наближається. Ізольда-друга!

— Звідки ти тут?

Тривожно тріпоче темно-синій вогник у її очах.

— Не питай нічого… Повертайся! Йди звідси! Так, я була слухняною іграшкою в руках твого ворога. Але за­раз я хочу врятувати тебе. Стережися його — він уб’є тебе!

— Дурниці. Синій доживає останні години. Ніч неми­нуче поступається перед світанком. І цей світанок при­йшов!

— Ти так і не зрозумів нічого… Я мусила закохати тебе у себе, облудою огорнути твою душу, послабити во­лю. А вийшло навпаки… Ради мого кохання — не йди ту­ди! Зупинися!

Вона падає на коліна, простягає до мене руки.

— Хіба можна спинити сонце? Хіба можна заступити шлях дневі, що йде на зміну ночі? Пітьма не може вла­дарювати безроздільно. Мій час настав!

Обличчя її темнішає, очі стають блакитно-крижаними.

— Ти забув про іншу Ізольду… Про свою кохану!

— Ні! Пам’ять про неї буде зі мною до останнього удару серця!

— Тоді пригадай триптих… У ньому таємниця, яку тобі ніколи не розгадати. Ти приречений на гонитву за примарою, вічним фантомом істинної краси. Відринувши мене, ти відринув її… Адже недаремно ми носимо одне ім’я!

— Я розгадаю цю таємницю… або вирву її у Синьо­го разом з його останнім подихом!

Відштовхую її і йду вперед, не озираючись, і морок гусне навколо, а попереду вже бовваніє зловісна арка. За нею величезна брила фортеці — паче страхітлива потвора, ладна знищити, проковтнути все, що опиниться поруч. Очі нарешті звикають до темряви, і я починаю розріз­няти постаті карликів, що сновигають попереду…

Я атакую несподівано й навально. Постріли лунають один за одним. Люгер сіє смерть, і карлики падають, па­дають на чорне каміння… Але їх багато, і деякі вже отямилися, і ось уже черги у відповідь січуть повітря над моєю головою… Короткими перебіжками безперервно змінюю позицію, ховаючись то за валунами, то за яки­мись руїнами, і раз по раз посилаю у ціль смертельні свинцеві оси. Якась натхненна лють охоплює мене, рухи стають фантастично швидкими, спритними й точними, тому я майже невразливий. Поміж карликами починаєть­ся паніка, бо я поливаю їх свинцем уже з двох рук: мерт­ві вороги щедро постачають мене зброєю.

Розвидняється, і чим більше ворогів я знищую, тим яскравішає світло. Ось я вже коло входу у фортецю, схо­жого на пащеку страховиська, звідки вивергаються нові н нові хвилі сірих балахонів, і мені доводиться міняти зброю, бо стволи розпікаються і заклинюються затвори, вже розпач оволодіває мною…

Однак лави карликів рідшають, і вже останній падає обличчям на сходи…

Зовсім розвиднілося. Я стою на кам’янистому майда­ні, заваленому сірими тілами, над головою переможно майорять знамена хмар, очі виїдає пороховий дим.

“Де Синій?” — млоїть невідступна думка. Вбігаю у фортецю по чорних мармурових сходах. Коридор. Довгий, порожній і похмурий. Кроки відлунюють під важким склепінням. Коридор закінчується, і я потрапляю у дов­гу анфіладу одноманітних кімнат з рядами двоярусних ліжок.

“Казарми! — здогадуюсь. — Помешкання карликів!”

За казармами тягнеться знову похмурий коридор. Кіль­ка разів він роздвоюється, і я навмання обираю, куди йти далі, доки врешті починаю розуміти, що це лабіринт. Мене охоплює холодна лють. Досить уже цих лабіринтів! Але мозок підказує рішення: треба звертати завжди в один бік.

Шлях виявляється довгим і виснажливим. Одноманіт­ність незліченних переходів, коридорів та поворотів тисне на підсвідомість, в голову лізе якась маячня… Іноді вчу­ваються зловісні шерехи позаду, часом відчуваю на собі чийсь пильний недобрий погляд. Обертаюся блискавично, готовий стріляти в будь-яку підозрілу тінь, але бачу ли­ше моторошну порожнечу коридорів…

Нарешті опиняюся у величезному похмурому залі. Привертає увагу незрозуміла споруда в центрі: прозорий ковпак складної форми закриває якийсь загадковий об’єкт, який безперервно змінює обриси й кольори. Підходжу ближче, сторожко озираюсь, вдивляюся і… раптом забу­ваю про будь-яку обережність.

Під ковпаком важко клубочиться різнокольоровий дим — жовтий, синій, червоний, зелений, і в його райдуж­них хвилях виникає дивне видіння…

Безмежна рівнина, поділена на неоднакові різнобарв­ні клапті. Щось дуже знайоме бачиться у деталях роз­горнутої переді мною панорами. Вдивляюся напружено, до болю в очах, і раптом — здогад. Це ж лабіринт світів, пройдених мною! Ось тут, на незатишній заболоченій рів­нині я опритомнів і зробив перший крок у лабіринті… Ось “Континенталь” — його сірий квадрат знаходиться у самому центрі. Схожа на серце жовта пляма — пустеля, де я мало не загинув… А ось височать дві гори з людьми, що невтомно видираються до вершин… А оцей малень­кий прозорий овал…

Серце стискається, погляд прикипає до нього, і він росте, наближається — наче очі мої виривають його з ла­біринту…

Звуки несміливі й ніжні, як падаючі крижинки… Кри­шталеве плетиво гілок, хризолітова прозорість джерела… І тендітна постать з водоспадом золотого волосся…

— Ізольда! — зболено шепочуть губи. Кидаюся до ковпака, пораненим птахом б’юся об невидиму пере­шкоду.

— Чую за спиною моторошний, різкий, як вороняче каркання, сміх.

Синій! Його очі палають тріумфом помсти, в руці люгер, точнісінько такий, як у мене, тільки мій — у кобурі під пахвою, а його — націлений прямо мені в груди.

Невже це кінець? Так безглуздо… На якусь мить втра­тив пильність… Все в мені шалено опирається цьому, і я зважуюсь… Погляд мій стрибає йому на спину й, прику­тий, застигає, очі округлюються, і — радість! — Синій ло­виться на цей нехитрий підступ, на частку секунди обер­тається, і я блискавично кидаюся йому під ноги, збиваю на підлогу… Гримнув постріл — мимо! Тепер уже я стою з люгером у руці, цілячись у груди ворогові, а той звива­ється на підлозі, схожий на бридкого черв’яка.

— Зглянься! — хрипить він, і я вперше бачу жах у його каламутно-зелених очицях. Він лежить під незаскленим вікном, схожим на фортечну бійницю. За вікном шу­мить дощ: великі краплі важко падають на чорне камін­ня, змиваючи кров.

— Небо оплакує землю, — кажу йому, — оплакує мі­льйони загублених тобою людських душ. Тобі не може бути пощади! Але спочатку ти розповіси все про триптих, про Ізольду… і про диявольську споруду!

Щось промайнуло у болотяній, тванистій глибині очей:

— Розповісти про це неможливо… Ти мусиш побачи­ти все на власні очі, тоді зрозумієш, — Синій киває в бік пульсуючого барвами ковпака.

— Рушай вперед, показуй. Та дивись, щоб без жар­тів! — я недвозначно підношу вгору люгер.

Синій, згорбившись, повільно бреде до прозорого ков­пака. Я — слідом, не зводячи з нього очей. І раптом під­лога провалюється піді мною, я лечу в якусь смердючу яму і встигаю, вивернувшись у повітрі, якимось неймо­вірним чином уникнути смертельної зустрічі із загостре­ною палею, що стримить з дна ями. Одразу ж схоплююсь на ноги і обмацую стіни. Знаходжу якийсь вузенький про­хід, призначений, мабуть, для витягування трупів, і ки­даюсь туди. Лечу, як стріла, випущена з арбалета. По­хмурі, смердючі підвали, коридори, сходи, знову коридо­ри — вперед, вперед! Нарешті знаходжу зал…

Порожньо. Синій зник. Споруда в центрі сповнена кривавого світла. Здається, що там — потворне серце не­рівно й хворобливо б’ється в гарячій калюжі крові… Я не знаю і не можу навіть уявити, які наслідки матимуть мої дії, але я впевнений, що це, як і Синій, не має права на життя. Я стріляю у цей моторошний витвір генія зла, і ковпак безшумно розпадається, і кривавий дим виповзає назовні, тягне до мене клоччя пальців, і я продовжую стрі­ляти, і це конвульсійно здіймається й опадає, борсаєть­ся, як живе,— чи справді живе? — і нарешті конає, осві­тивши зал передсмертним багряним спалахом та обдавши мене хвилею нестерпного нудного смороду…

1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 66 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:
Комментариев (0)
название