Бiблiйнi пригоди на небi i на землi
Бiблiйнi пригоди на небi i на землi читать книгу онлайн
Коли Адам спав, Найспритніший так ловко висмикнув у хлопця ребро, ніби все життя на товкучках по кишенях спеціалізувався. Адам нічого й не помітив, начеб оте ребро у нього було зайвим.
А Всевишній дмухнув на ребро і мовив:
- Хай буде жінка!
І стала жінка. Гарненька! На всіх іконах її малюють блондинкою з блакитними очима. Тому-то з того часу чоловіки надають перевагу білявим. А жінки, знаючи про це, волосся фарбують. Щоб ввести дурнів у оману та спокусу! Ну, це я так - мимохідь відхилився
Коли Адам прокинувся, бачить - веде до нього Всевишній чарівне створіння, з пшеничним волоссям аж до колін. Зрозуміло, голе-голісіньке. Про одяганку, хоч би благеньку, господь зовсім не дбав...
- Ой-ой-ой! - полохливо зойкнув у своєму невіданні повний невіглас Адам. - Нова звірюка! - і щоб одразу покінчити з реєстрацією, тицьнув у нову звірюку пальцем, даючи воістину придурочну назву: - Секс-Бомба!
p.p1 {margin: 5.0px 0.0px 5.0px 0.0px; font: 12.0px 'Times New Roman'}
- Що ти мелеш? - вперше скасував назву Всевишній. - Це твоя подружка, а не звірюка. Ім'я її ніжне, мов квітка, - Єва. Гарна дівчина, правда? Вибирай - не вибирай, а кращої зараз все одно не знайдеш.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Та вони вмить розхапають квитки і натовпом посунуть на мої літературні відправи!
І Всевишньому, як Авторові Книги, буде приємно, що я привернув до його бестселера увагу найширших кіл читачів і неписьменних слухачів.
А щоб не наражатися на ревниві нарікання Автора, слід раз у раз невтомно підкреслювати незреченну мудрість господню. Від словесного фіміаму ще ніхто не горнув носа. Хіба мені важко жонглювати словами "геніальний Автор", "єдиний у світі і неперевершений Творець", "глобальний твір". Або закрутити уже зовсім по-науковому, щоб в отих мудрагелях вже ніхто й нічого не второпав, внаслідок чого відчув свою повну розумову нікчемність.
Я й віршами можу ушкварити.
Наприклад:
Ясна річ, віршики погані. На рівні школярського римування. Але ух неодмінно оголосять Високою Поезією. Бо хто, питаю я вас, наважиться ух гудити, коли вони хвалебно оспівують "геніального Автора" та ще й "неперевершеного Творця"? Не побоюся висловити сміливе припущення, що за це недолуге римування мені ще й літературну премію господь дасть. Таке вже неоднораз траплялося! А коли що - додам солоденького фіміаму: брехати - не ціпом махати. Що схочу, те й змолочу.
Приміром, як восхвалити Всевишнього за те, що він надихнув Аврама з Сарою на ганебні, аморальні вчинки?
А дуже просто!
Сказав Наймудріший:
- Не будеш ти надалі називатися Аврамом. Віднині ім'я тобі - Авраам. А ти, жінко, вже не зватимешся Сарою. Віднині ім'я твоє - Сарра.
Відмінність лише на одну літеру!
Хіба не дотепно?
Ну, хто тепер наважиться звинувачувати архисвятого патріарха Авраама і його цнотливу, благочестиву Сарру за гріхи якихось там блудодійних мерзотників Аврама та Сари? Та якщо хтось патякатиме, Авраам з Саррою вмить притягнуть облудника до суду за образу їхніх священних осіб!
Отак благочестиво розмірковуючи, я бадьоро міряв та міряв ногами твердь земну, неухильно наближаючись до моря.
8. Око бачить далеко, а розум глибоко
"Ми часто кажемо: "Його совість гризе..."
Ви собі уявляєте, що було б, коли б совість справді зуби мала?"
Старець Авімелех наставляв:
- Не украдь!
Спирається, бувало, обіруч на біблійний фоліант і рече:
- Не убій!
Якщо подумати, він недарма спирався на святе письмо. Адже Біблія збірник унікальних кримінальних історій. Суцільний тобі детектив! З неодмінною мораллю, як воно і годиться: злочинця настигне неминуче покарання.
Загальна думка була проста: усі люди - грішники, або ж, як по-сучасному, злочинці. Така вже людська природа, і нікуди від неї не втечеш. Бо ж неможливо втекти від самого себе! Злочин, немов тінь, чатує за плечима кожного грішника, а в грішниках ходять усі посполиті.
А з чого воно почалося?
З гріхопадіння прабатьків усього нещасного роду людського Адама і рви.
А жилося ж ум: їж - не хочу, пий - не можу!
Не знали і не відали, що воно таке батькувати долю у голоді і холоді.
А все одно потягло на крадіжку!
- Адамцю, ну-мо пішли оту яблуньку потрусимо!
- Та ти що?
- Яблучко хочу!
- Чи ти з глузду з'їхала?
- А що такого?
- Та ж Всевишній заборонив яблуню чіпати!
- Ну й дурень!
- Хто дурень?
- Ти, Адамцю!
- Я дурень?
- А хто ж іще? Ти про кого подумав?
- Добалакались!..
- Бо ти - впертюх!
- Я ще й винен?
- Адамцю, ну, подумай сам: якщо ми з'їмо по манюсінькому яблучку, то хіба він збідніє? З торбою піде? Душу з нас за яблучко витрусить?
- Скупому душа дешевша гроша!
- А мені.. яблучка хочеться...
- Ну, добре, ходімо по яблука!..
А йшлося зовсім не про те, збідніє Всевишній чи не збідніє.
Не було мови й про таку дрібницю, піде він з торбою на путівцях старцювати чи не піде.
Річ полягала у принципі - забороні порушувати святі норми приватної власності.
Але ж знов-таки сказано: не спійманий - не злодій.
Та хіба прабатьки мали кримінальний досвід? Хіба вміли вправно заховати сліди? Хіба мали поняття про алібі?
Нажерлися яблук та й полізли спати у кущі!
Застукав ух Всевишній на гарячому, а ці недотепи одразу розрюмсалися та й розкололися:
- То вона мене на гріх звабила!..
- А мене - яблучко...
А Всевишній ум на те повчально проказує:
- На чужий коровай рота не роззявляй!
Перехресний допит, діло в суд, останнє слово перед вироком і - "в дальний путь, на долгие года", туди, де і холодно, і де голодно...
Цікаво, що тоді було запроваджено перший у світі фах - професію сторожа. Бо приставив Всевишній до яблуні на варту приватної власності херувима з вогненним мечем. Але той перший гріх глибоко закорінився - усі хлопчаки і досі з яблунь починають.
От Каїн, той уже був тямущий мужик! Він постарався все обмізкувати наперед. А коли порішив-таки свого брата Авеля, то навіть і в думці не мав колотися.
Всевишній, що провадив слідство у тій найпершій "мокрій" справі, дуже хитро, ніби мимохідь запитав прадавнього мордувавцю:
- Каїне, де Авель, брат твій?
А Каїнові хоч би що - затявся, та й годі:
- Запитайте у нього самого! Хіба я сторож йому? Звідки знати мені, де він вештається і байдики б'є?
- Так уже і не знаєш?
- У мене своїх справ - по саму зав'язку! Тільки встигай повертатися...
Якщо розібратися, то божа Канцелярія - це вселенський карний розшук, в якому янголи, херувими і серафими слугують судовими виконавцями. Архангели - верховна колегія. Але всі діла вершить премудрий Всевишній, сам-один у трьох лицях: бога-Слідчого, бога-Прокурора і бога-Судді.
Та ось що не подобається в цій небесній каральній установі, особливо з огляду на прийдешній поголовний Страшний суд ("злочинців буде покарано!"), це повна відсутність хоч такої-сякої адвокатури. Захиститися - ніяк! То вже, знаєте, не демократично...
Але про що це я думаю?
Геть з голови крамолу!
Хіба не мене, смиренну овечку, обрано для втілення у життя смертних задумів бога-Слідчого, бога-Прокурора і бога-Судді? Сказано: путі господні незвідані. То мені тільки здасться, що простую я навмання. Насправді мене веде Промисл божий туди куди слід. Вибач, о Милосердний, мимовільний гріх мій незумисного розумування! Адже тобі. Всевидющому, згори видко, що я прудко прошкую на завбаченому тобою шляху. А твоя путь - істинна! Зваж, господи: не всякі жарти чогось варті...
Уже надвечір я примандрував до портового міста Іоппії, щоб далі подорожувати морем. Головне, опинитися якнайдалі від приреченої Ніневіу. Цікаво, де тут найдешевша корчма?
Усі ліхтарі на захланних вуличках Іоппії були розбиті з підозрілою послідовністю. Та я чомусь не звернув належної уваги на це похмуре застереження з явними візуальними натяками. Ковзнув бездумно очима, та й усе. А дарма.
9. Думка думку гонить
"Не той кінь, що в болото увезе, а той, що з болота витягне".
Тьмяно було в благенькій корчмі. В одному кутку ледь блимав каганець, в другому конала тоненька свічка. За дверима, зовсім неподалік, хлюпало море.
Як на голодного, пахощі тут - запаморочливі. А в мене у кишенях - ані шеляга. Якщо мене звинуватять у тому що я на дурняк досхочу нанюхався смачненького, у мене й мідяків нема, щоб оплатити апетитні пахощі дзвоном.
Трапляються моменти, коли за шматок ковбаси чорту душу віддаси. Без грошви закон один: їж очима, а рукам зась. А в кого в руках, у того і в зубах. Та нічого: кмітлива людина як не руками, то язиком візьме. Мошвою і дурень трусити може...