Чужа гра
Чужа гра читать книгу онлайн
Цей роман — своєрідне художнє дослідження епохи переходу українського суспільства від диктатури братків до диктатури олігархічних кланів. Автор зі знанням справи описує життя злочинного світу та політичного бомонду, показує тісний взаємозв'язок капіталу з кримінальним бізнесом та правоохоронними органами, а також те, як звичайні люди стають розмінними пішаками в іграх сильних світу цього. Київ, Росія, Європа; олігархи, авторитети, негідники та праведники; любов, смерть, зрада, інтриги — і у цій круговерті — жінка, яка волею долі опиняється у вирі подій.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
— Ви обіцяли, що це нікуди не піде.
— У нас існує правило: допомагаєш нам — тебе не чіпаємо. Переступаєш закон, починаєш забувати, що нам потрібна твоя інформація — стаєш ворогом.
Валентин видавив крізь зуби:
— Усього не розповім.
— Розповіси, — запевнив майор. — За дверима чатує Земляк, чекає, щоб я віддав тебе на заклання.
— Гаразд… Без протоколу…
І Валентин розповів про підступність Ангела з Князем, безхребетність Анджея, навчання в Москві, причини переходу на бік Сліпого:
—… Стас був не готовий до війни. Його люди працювали в Будапешті на Мойшу і підтримували в Москві пікових проти Паші. Йому потрібен був час, щоб зібрати сили.
— Але Паша, Князь, Ангел — живі, та й Шарик у Києві почав наводити порядки. Якщо вони дізнаються, що ти зімітував замах на Сліпого? Про те, що в Бондаря не влучила жодна куля, я знав наступного дня від сторонніх людей. Світ тісний.
— Посадіть Ангела, Князя, Шарика — тоді буду в безпеці.
— Проти них немає матеріалів. А оперативні розробки до справи не підшиєш.
— Мої специ зібрали цілу аудіотеку з їхніми балачками: з Гаркавим, Швецем, Гуцулом, Красновим.
— Це вже щось, — погодився Максимів. — Тепер далі. Вбивство Анджея. Мало вірю у твою непричетність.
— Сліпий знав про нашу дружбу. І не доручив би мені цю справу. А коли б у мене заговорила б совість?
— Ти і совість — поняття несумісні. Гаразд, мені треба опис ваших занять у Москві, список курсантів, прізвище керівника.
Коли Валентин закінчив давати свідчення, Максимів, розминаючи пальці правої руки, задоволено передихнув:
— Чорт забирай, цінний матеріал для розвідників. Треба запропонувати і виклянчити щось на обмін… Ще одне прохання до тебе. Не зачіпай Шлапака. Віддав вам десять тисяч…
— Шість…
— Скаржився — що таки десять, і що ви примусили розлучитися з дружиною і вимагаєте, щоб одружився з Оленою, з якою ти спиш…
Валентин зареготав:
— Про Оленку може тільки мріяти. Та навіщо він вам?
— Плануємо використати в одній справі. Не чіпай, нехай працює. Хоча б до виборів.
Розпрощавшись з Валентином, Максимів наказав Земляку:
— Готуйте оперативну машину і простежте за Кірею. Його за півгодини випустять з ІТУ. І шукайте Князя! Де Смик?
— За нашою інформацією — в Празі.
— Калач?
— З Шариком у Києві, зализують рани, — доповів Дудник.
— Кіркуєва не чіпати. Він допоможе з ними розправитися.
— Що чути про Швеця? — поцікавився Земляк.
— Скоро витре ноги об усіх. Найкращий друг Кірцуна.
— Приємно чути, що наші люди йдуть угору, — посміхнувся на всі свої криві зуби Земляк.
— До нас надійшла інформація, — повідомив Максимів, — Що в Швеця на рахунку в Австрії більше трьохсот тисяч, будиночок у передмісті Праги, пакет акцій у київському готелі на чотириста тисяч, а ще польські рахунки. У покійного Гуцула в Польщі, Німеччині, в Австрії близько півмільйона.
Земляк здивовано свиснув і зауважив:
— Враховуючи маєтність покійних, можна сказати, що Ірина — діамантова вдова. Петре, ти чоловік видний, самітній, спробуй щастя!
Майор посміхнувся:
— Викличу її на допит, можливо, й домовимося. Тоді точно куплю новий телевізор на цілу стінку. І «мерседеса».
— Коли б мав мільйон доларів, я би про таку фігню не мріяв, — зітхнув Земляк.
— Ти би вставив золоті зуби, — зареготав Максимів.
— Щоб залицятися до вдовиці, я насамперед вставив би зуби…
43
Після всього, що сталося, Ірина втратила голову. Подруги радили терміново виїжджати до Києва, але вона, обпившись транквілізаторів, три дні сиділа перед телевізором, їла все підряд і мовчала.
Одного вечора подруги допомогли перебрати документи. Знайшли заповіт, у якому батько всі капітали у різних банках та акції польських підприємств заповідав доньці, а також квартиру, авто, опіку над Васильком. Інна спробувала зв'язатися з Князем або Ангелом, але їхні мобільні не відповідали. Заповіт, написаний Андрієм, мабуть, згорів у будинку. Зателефонувала до Тетяни. Та крізь сльози розповіла, що Ігор телефонував здалеку і повідомив, що у нього все гаразд.
Дружина Ангела по кількох днях виїхала з дітьми до Ізраїлю, їх проводжала Ольга. Марина нічому не дивувалася, і сказала, що давно сидить на чемоданах. На прощання байдуже промовила до Ольги:
— Якщо у вас з Юрком щось вийде, не думай про мене.
— Ні, між нами нічого немає, — збрехала дівчина.
— Єврейська жінка — не ревнива дурепа. Чоловік для мене — святе, і коли у нього з'являється коханка, у цьому винна сама…
І скажи Ірині, щоб не сиділа в Україні. Її гроші можуть зацікавити негідників. Брехня, що, по понятіям, жінок убитих авторитетів не чіпають. У них відбирають все. А ще — нехай не вірить Кірі. Жора ніколи не помилявся, даремно його не слухали.
Ці слова Ольга й передала Ірині.
— Випити хочеться, як ніколи, — сказала та. — Треба їхати до Німеччини. Продам усе, і чкурну. Там народжу, вилікую Василька, щоб більше ніколи не повертатися в цю божевільню.
Вона оговталася, почала міркувати розважливо та прагматично. Пігулки, що дав Князь, викинула на сміття.
— А заповіт Андрія? — запитала Ольга. — Не можна усе кинути! Це твоє майбутнє, майбутнє дитини! Подумай про Василька! Хто знає, скільки грошей піде на його лікування?!
— Гроші в банку нікуди не подінуться, — підтримала Інна.
— Квартиру в Києві залишу, — вирішила Ірина. — Треба закінчити університет…
Свекруха теж довго не могла прийти до тями. Спочатку до неї три дні підряд приїжджали «швидкі», потім з інфарктом забрали в лікарню чоловіка. Після цього Марина Григорівна почала дзвінками надокучати невістці, вимагаючи, щоб провідала батька в лікарні. Просила прийти до неї, щоб хоч словом перемовитися. Ірина пояснювала, що має багато справ. Свекруха ображалася, кидала трубку, знову телефонувала, дорікала, що Ірина вийшла заміж заради грошей і тепер не хоче знатися з батьками.
Довіривши подругам продаж майна, почала опікуватися свекрами. Щодня провідувала свекра, платила лікарям. Його перевели у кращу палату, почали професійно доглядати. Сиділа зі свекрухою, готувала їсти, прибирала і терпляче слухала її нескінченні скарги на здоров'я, самітність та відсутність онуків.
Так тривало тиждень. Ірина, завантаживши себе роботою, забулася, зорганізувалася, і з Мариною Григорівною приязно розмовляла. Вона її розуміла. Свекруха нарешті теж перестала стогнати, і одного дня зустріла невістку на ногах; у квартирі — порядок.
— Щось я розклеїлася, — сказала. — Треба жити.
Ірина подумала, що на такій ноті вона могла б попросити пробачення за всі слова, закинуті невістці зопалу. Натомість свекруха запитала:
— Ти вже була у лікаря?
— Не було часу.
— Який у тебе місяць?
— Мабуть, тижнів шість.
— Ось що, донечко, мені вже краще. Перебирайся жити до нас.
— Та ні, треба до Василька.
— Сказала йому про батьків?
— Навіть не знаю, як скажу…
— Ми залишилися без копійки…
— Князь казав, що Андрій записав вам якісь гроші. Тільки де заповіт — не знаю. Можливо, згорів. Приїде Ігор — з'ясуємо.
— Хочеш дитя народити у Німеччині? — зиркнула на невістку.
— Це краще, аніж тут.
— А як ми? А якщо ти там вийдеш заміж?!
— Хто про таке зараз думає?! — образилася Ірина.
— Вибач… Так, треба звідси їхати. Тут життя немає. Потім, може, й ми приїдемо. Допомогли б доглядати за онуком, Васильком…
Наступного дня пізньої години прийшов до неї Князь. Схуд, постарів. Несвіжа сорочка, костюм із жалобною пов’язкою на рукаві, в якому був на похороні. З ним брат і охоронець Микола. Ірина налила чарку, дала поїсти, свіжі сорочки та білизну — батько все купував про запас.
— Що далі, Ігорю? — запитала, коли гості закінчили вечерю.
— Проти нас порушено кримінальні справи. У ментів з’явилися записи наших телефонних переговорів, а також розмов у кабінетах, — якась сука поставила жучки.