-->

Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою

На нашем литературном портале можно бесплатно читать книгу Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою, "Лонг"-- . Жанр: Античная литература. Онлайн библиотека дает возможность прочитать весь текст и даже без регистрации и СМС подтверждения на нашем литературном портале bazaknig.info.
Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою
Название: Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою
Автор: "Лонг"
Дата добавления: 15 январь 2020
Количество просмотров: 207
Читать онлайн

Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою читать книгу онлайн

Пастуша повiсть про Дафнiса i Хлою - читать бесплатно онлайн , автор "Лонг"

Друкований текст взято з: Лонг «Пастуша повість про Дафніса та Хлою.» Державне літературне видавництво, 1936. Друкарня ім. М.В. Фрунзе, Харків Переклад В. Державина

 

 

Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала

1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:

35 - Драхма - давньогрецька срібна монета, що дорівнюється приблизно 24,5 коп. сріблом.

36 - Афродіта - давньогрецька богиня кохання й краси, ототожнена римлянами з їх Венерою; мається тут на увазі відомий міф про суд Паріса, що присудив Афродіті, як найвродливішій з богинь, золоте яблуко, за яке сперечались три богині - Афродіта, Гера, дружина Зевса (див. прим. 12) і Афіна, богиня мудрості та ремесел.

37 - Лікоть - антична міра довжини, приблизно 0,45 метра.

38 - Вівтар (для принесення жертв) - містився в античні часи не всередині храму, а перед ним.

39 - Вакхічні зображення - зображення з міфів, що стосуються перебування Діоніса - Вакха (див. прим. 13) на землі: його народження від Зевса (див. прим. 12) і фіванської царівни Семели, його одруження з крітською царівною Аріадною (яку афінський герой Тезей покинув перед тим сонну насамоті на острові Наксосі), його перемоги над фракійським царем Лікургом і фіванським царем Пенфеєм (що противились запровадженню оргіастичного культу Діоніса), над індійцями, яких він покорив, і над тірренськими (тобто етруськими) піратами, яких він обернув на дельфінів; все це - улюблені сюжети античного малярства.

40 - Священне стадо Пана - козли й кози, присвячені Панові (див. прим. 5).

41 - Евдром (Eudromos) означає по-давньогрецькому «добре бігучий».

42 - Марсій - за античною міфологією, сатир, що змагався з Аполоном (див. прим. 46) у грі на флейті і був переможений ним; Аполон, щоб покарати його за зухвальство, повісив його на дереві і здер з нього шкіру.

43 - Паразит - професійний нахлібник, що мав розважати свого господаря і траплявся чи не в кожній багатій античній родині.

44 - Гнафон (Gnathôn) - звичайне в античній літературі ім’я паразита, бо воно означає по-давньогрецькому щось ніби «щелепник» (від gnathos - «щелепа»).

45 - Деметра - в античній міфології богиня родючої землі, заступниця землеробства і засновниця зв’язаних з ним релігійних обрядів і містерій.

46 - Аполон (або Феб) - в античній міфології бог музики, співу, поезій та інших мистецтв, заступник всякого закону й ладу, биків троянського царя Лаомедонта він пас протягом року з наказу прихильного до Лаомедонта Зевса (див. прим. 12).

47 - Хітон - давньогрецьке вбрання, подібне до сорочки.

48 - Подолай неподоланного Ерота - тобто «присилуй неподоланного бога кохання задовольнити моє бажання (віддавши мені Дафніса)»; згадка про «неподоланного Ерота» - напівпародійна цитата з «Антігони» Софокла.

49 - Анхіс - смертний любовник Афродіти (див. пр. 36), що породила від нього Енея; Бранхій - смертний (за іншими міфологічними джерелами) син Аполона (див. прим. 46); Ганімеда, сина троянського царя Троя, покохав сам Зевс (див. прим. 12), коли той пас отару свого батька, наказав свому орлові (священний птах Зевса) перенести його на небо і зробив його своїм виночерпієм.

50 - Мойри - давньогрецькі богині долі, життя й смерті людини (римські Парки).

51 - Гермес - з давньогрецької міфології посланець Зевса, бог усякої спритності та вправності (в тому числі й торгівлі), ототожнений римлянами з їх Меркурієм; Гермесові присвячували останню чашу на бенкетах.

52 - Філопоймен (Philopoimên) значить по-давньогрецькому «любитель пастухів», а Агела (Agelê) - «отара».

1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:
Комментариев (0)
название