Бiблiйнi пригоди на небi i на землi
Бiблiйнi пригоди на небi i на землi читать книгу онлайн
Коли Адам спав, Найспритніший так ловко висмикнув у хлопця ребро, ніби все життя на товкучках по кишенях спеціалізувався. Адам нічого й не помітив, начеб оте ребро у нього було зайвим.
А Всевишній дмухнув на ребро і мовив:
- Хай буде жінка!
І стала жінка. Гарненька! На всіх іконах її малюють блондинкою з блакитними очима. Тому-то з того часу чоловіки надають перевагу білявим. А жінки, знаючи про це, волосся фарбують. Щоб ввести дурнів у оману та спокусу! Ну, це я так - мимохідь відхилився
Коли Адам прокинувся, бачить - веде до нього Всевишній чарівне створіння, з пшеничним волоссям аж до колін. Зрозуміло, голе-голісіньке. Про одяганку, хоч би благеньку, господь зовсім не дбав...
- Ой-ой-ой! - полохливо зойкнув у своєму невіданні повний невіглас Адам. - Нова звірюка! - і щоб одразу покінчити з реєстрацією, тицьнув у нову звірюку пальцем, даючи воістину придурочну назву: - Секс-Бомба!
p.p1 {margin: 5.0px 0.0px 5.0px 0.0px; font: 12.0px 'Times New Roman'}
- Що ти мелеш? - вперше скасував назву Всевишній. - Це твоя подружка, а не звірюка. Ім'я її ніжне, мов квітка, - Єва. Гарна дівчина, правда? Вибирай - не вибирай, а кращої зараз все одно не знайдеш.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Настав третій день творіння ("попереджую тебе, Левіафане, одразу: як Всевишній рахував дні, йому одному відомо, бо доба тоді ще не поділялася на день та ніч, відтак, і самої доби не було"). У цей день Всевишній захопився садівництвом та озелененням. Він скрізь, по всій землі, посадив яблуні, груші, сливи, кокосові та фінікові пальми, масличні та хлібні дерева, дуби, кипариси, баобаби, евкаліпти і ще багато-пребагато дерев - я навіть усіх назв не знаю. А ще насадовив безліч розмаїтих кущів і посіяв різні трави. Того ж дня все повиростало, а надвечір вже й плодоносило.
Продегустував Всевишній фрукти та овочі і мовив, сам себе похвалюючи:
- Це добре!
А головне, в чому найбільше виявилася його геніальність, - це те, що він не поспішав сотворити Критичний Розум. Адже критик одразу почав би вередувати: мовляв, і те зроблено не так, і це йому не до вподоби. Оте треба доробити, оте переробити... Навіть слова, мовлені Творцем, піддав би сумніву. Приміром, зауважив би, що після дегустації плодів слід казати "Це смачно", а не "Це добре"... Атож, якби Наймудрішого зрадила інтуїція і він на свою голову мав би критика, то й досі не вийшов би з початкової стадії творіння, лишився б на віки віків недолугим початківцем. А так сказав сам собі: "Це добре!" - і край.
Хіба не мудро?
А на четвертий день господь вирішив запалити на небі світильники Сонце та Місяць. Ще й зірки весело заяскріли. Отак виникли день і ніч. Сонце освітлює земну твердь удень. Місяць із зірками - уночі.
Тут Левіафан вже вкотре не стримався і знову урвав мою святу оповідку:
- Навіщо ж було засвічувати Сонце і Місяць, коли й так уже сяяло Світло? і куди воно поділося?
Я навіть розсердився. Цей Левіафан своїми запитаннями робить з мене викінченого дурня! А я ж оповідаю йому точно за святим письмом, немов закоренілий відмінник. Та щось відповісти цьому тюремному одоробалу таки треба. В'язневі псувати стосунки з наглядачем - ні до чого. Старець Авімелех, бувало, ще й не так мене на іспитах катував...
- У тому-то, - хитро пояснив я, - й виявилася неперевершена кмітливість Всевишнього. Якби хтось міг тут щось второпати, то Наймудріший не заслуговував би на звання Наймудрішого. Яка ж це була б незреченна мудрість, якби кожен дурень міг би до цього дотумкати? Утямив істину?
- Ясно, що нічого неясно, - погодився з моїми теологічними доказами Левіафан. - Хвали свого бога далі.
20. Усякоє тварі - по парі
"Це був, найвірогідніше, кумедний парад. Навіть найбільш вчений природознавець навряд чи наважився б стати в цьому випадку на місце Адама".
- А на п'ятий день почав Всевишній творити усяке боже дихання: свиней, гадюк, шакалів, удавів, тхорів, павуків, жаб, клопів, стерв'ятників, вовків, акул, блощиць, крокодилів, комарів, тигрів, гадів повзучих, літаючих і плаваючих... Усякої тварі - по парі.
Подивився потім на свої творіння - птахів, риб, ссавців та гадів, помилувався, запишався від власної, нічим не приборканої фантазії та й мовив:
- Це добре!
- А планктон він теж сотворив? - вже вкотре вклинцювався в мою розповідь Левіафан.
- Само собою. Він усе живе того п'ятого дня сотворив. Тільки він і сам тоді ще не знав, чи це планктон, чи гіпопотам. А може, кенгуру... Звідкіля було йому знати? Адже ніяких назв для всього сущого ще не існувало.
- А як же ми дізналися?
- Першим до назв доп'яв Адам. Від нього й повелося...
- Адам, хто це?
- О, тут ціла історія! Усі творіння не лише не мали назв, а й були ні на що не схожі. Аж тут Всевишньому закортіло самим собою милуватися. Але як? От він і порішив: сотворю собі живий автопортрет за своїм образом та подобою.
- І сотворив?
- Звісно! інакше звідки взялися б люди?
- Виходить, і ти - як господь-бог?
- Ще б пак!
- Чого ж тебе ув'язнили?
- А хіба я знаю?
- Ну й діла!..
- Атож, діла - мов сажа біла.
- Тоді, Іоно, оповідай про Адама далі.
- Добре, а ти слухай і не уривай, інакше на розповідь й п'ятнадцяти діб не стане.
- Мовчу, як риба! - заприсягнувся по-морському Левіафан.
- Вранці шостого дня взяв Всевишній добрячий кавалок біло-рожевої глини і заходився ліпити свій скульптурний автопортрет. Погляне на себе у свічадо ставка та й ліпить, погляне та й ліпить... Весь у гливчаку вимастився, але таки зліпив фігуру. Дмухнув на неї, і вона ожила! Вийшов хлопець - хоч куди козак. І нарік його Митець Адамом, щоб не задавався. А це могло статися, коли б він зареєстрував новоствореного під власним прізвищем. А так - не визнав за свого...
Отут і з'ясувалося, як і яке боже дихання називати. До того богові не було з ким розмовляти. А тепер - стало! Але як розмовляти, коли ніяких назв не існує? Могло ж вийти, як у пісеньці: "Дід каже, що пшоно, баба каже - гречка..." Того ж дня Всевишній організував Адамові грандіозні оглядини усього сущого. Адам давав усьому назви, а Всевишній запам'ятовував. І хто з них був вчитель, а хто учень, й понині не добрати...
Адам дивився на нескінченну череду різної звірини та птаства і вилущував слівця, мов зернята з насіння:
- Пава, лев, пума, ара, вепр, орангутанг, коза, тур, диплодок, археоптерикс, горобець, лисиця, ворона, кицька, воша, носорог, собацюра...
Того дня Адам залюбки міг зробити з мухи слона, а із слона - муху. Усе залежало тільки від того, як він назве.
А він тільки витирав піт з чола і невтомно шкварив добірними назвами:
- Снігур, дикобраз, шимпанзе, морж, ігуанодон, тиранозавр-рекс, боа-констріктор, лінивець...
Це була неймовірно важка і виснажлива праця. Недарма Всевишній сьомий день оголосив Днем Спочинку.
Тільки вінцю творіння - Адамові - було під силу впорати цей мовний калейдоскоп. Всевишній, напевне, заклав у його черепну коробку перший у світі електронний мозок. Звичайна людина за один день з цим відповідальним завданням нізащо б не впоралася. Нам у школі казали, що коли тільки наземні "божі дихання" звести докупи і щосекунди давати одну назву, то вистачило б на чотири місяці безперервної роботи. Без передиху! Без сну і спочинку! Адам же впорався за один неповний робочий день, та ще й охопив реєстрацію численних мешканців підводного царства. Кібер, та й годі!
В історії людства це був перший світовий рекорд. А все чому? Бо творцем Адама був Найдосконаліший, Наймудріший, Усевідаючий Всезнайко, з яким Адамові нема чого й рівнятися. Подумати тільки: Адам за один день лише дав назви усьому сущому, а Всевишній за один день усе те суще сотворив. Що важче? Було б діло, а назва знайдеться! і рівняти ух не можна! Досить згадати, що на його першу дитину. Каїна, пішло аж дев'ять місяців творіння. Однак і того Каїна без Адамової помічниці рви не було б...
Отак я воздав хвалу Отцю Небесному. Гадаю, Всевишньому сподобалося. Може, змилостивиться і випустить на волю достроково?
Про всяк випадок (як падати, то на м'яке!) вирішив підлеститись і до мого наглядача.
- Пишайся, Левіафане! - солодко проспівав я.
- Це б з чого? - здивувався той.
- Як з чого? Хоча б з того, що твій родовід давніший від мого. Будь-який цар запишався б, якби дізнався, що походить з черева твого пращура.
- Невже?
- Правду кажу. Усі вельможі рахуються поміж собою, чий родовід давніший.
- А хіба мій рід давніший від твого?
- А ти що - не слухав? Адже пару твоїх пращурів Всевишній сотворив на п'ятий день, а моїх - на шостий. Та й то - некомплектне...
21. Гостре словечко коле сердечко
"Мужик поки ще темний, то й у бога вірує, а навчиться - він і церкву забуде, а про батюшку - поминай як звали!"
Уже настав третій день мого ув'язнення, а про звільнення й гадки нема. Ну, заждіть! Геракл втік, і я - не з гірших.