ТАРС уповноважений заявити
ТАРС уповноважений заявити читать книгу онлайн
У книзі «ТАРС уповноважений заявити…» автор розповідає про те, як радянською контррозвідкою було зірвано одну з найпідступніших операцій ЦРУ, спрямовану проти інтересів державної безпеки СРСР, а також проти однієї з молодих держав, де переміг національно-визвольний рух.
Имя лауреата Государственной премии РСФСР Юлиана Семенова известно не только читателям нашей страны.
Широкую популярность принесли автору серия романов «Альтернатива», героем которых является Максим Исаев — Штирлиц, роман-хроника о жизни выдающегося коммуниста-ленинца Ф. Э. Дзержинского «Горение», повести «Майор Вихрь», «Пароль не нужен», а также книги публицистики «Вьетнамский дневник», «Маршрут: СП — Борнео», «На козле за волком», «Каприччиозо по-сицилийски» и др.
Новая книга «ТАСС уполномочен заявить…» — это волнующий рассказ о мужество и мудрости советских контрразведчиков, которые, защищая мир и тишину на планете, разоблачили коварную операцию ЦРУ, направленную как против государственной безопасности СССР, так и против молодого государства на Африканском континенте, где победило национально-освободительное движение.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Дональда Гі відкликали з Гонконгу й відправили до Таїланду. Там на нього вчинили напад терористи. Після семимісячного лікування в госпіталі він повернувся до Нью-Йорка, але газета відмовилась відновити з ним контракт. Дональд Гі звинуватив ЦРУ в тому, що напад на нього інспіровано їхніми людьми. Суд присяжних не став слухати справу м-ра Гі, бо, мовляв, він не зміг підтвердити своє обвинувачення документами.
М-р Гі заявив, що витратить усі свої гроші на розслідування, яке буде провадити сам, і збере необхідні докази.
Останній раз згадували про «справу Дональда Гі» в січні 1970 року.
У 1976 році якийсь Дональд Гі почав передавати кореспонденції з Нагонії для вкрай правої «Стар».
«Центр.
Дякую за інформацію про Глебба, Фернандес і Гі. Чи можна ознайомити з цими фактами Дмитра Степанова, письменника й журналіста? Він займався Гонконгом, наркотиками, людьми ЦРУ і Ліма, що зав'язли в цьому бізнесі.
Славін».
— Думаю, що вам потрібно негайно, на кілька днів, не більше, вилетіти до Нагонії, — сказав Федоров, вислухавши рано-вранці повідомлення Константинова. — Але я трохи переакцентую ваше завдання: по-перше, треба ближче самому досконально дослідити, чи є змога ремонтажувати площадки для балістичних ракет, націлених на нас, — я кажу про ті, які там мали американці, коли правили колонізатори? А по-друге, поговоріть з Степановим — треба до кінця збагнути Глебба, включаючи, звичайно, «гонконзький вузол».
… До Нагонії Константинов вилетів нічним рейсом; прилетів туди на світанку; з Степановим зустрівся вдень. Напад узяв квитка на дев'яту годину вечора.
Константинов виклав Степанову суть проблеми стисло, карбуючи слова; закінчив він так:
— Глебб, Лао. Вузол Гонконгу. Наркотики, ЦРУ, гонконзька таємна служба. Чи не змогли б ви допомогти нам розплутати все це?
— Лао — людина містера Ліма?
— Мабуть.
— Це не відповідь, Костянтине Івановичу. Точніше, «так» чи «не так».
— А ми не знаємо. Тому я й прилетів до вас, Дмитре Юрійовичу, саме з цього приводу. Але зараз найбільше пас цікавить Глебб.
— Якою мірою він небезпечний для інтересів нашої країни тут, у Нагонії?
— Значною. У нас є деякі підстави вважати, що він — ланка в ланцюгу, котрий зв'язує ЦРУ з їхнім агентом у Москві.
— Шпигун у Москві? Росіянин?
— Ми не знаємо. Поки що принаймні не знаємо.
— Тема зрадництва мене цікавить, — сказав Степанов. — Що це воно таке, до речі, як гадаєте?
— Аномалія, — впевнено відповів Константинов. — Більше того, мені здається, що зрада — взагалі категорія патологічна, невластива нормальній людині.
— Чи не полегшуєте пояснення проблеми, Костянтине Івановичу?
— Навпаки. Ускладнюю, Дмитре Юрійовичу. Але я висловлюю свій власний погляд, чи варто підстроюватись під інші?
— Тільки я не дуже вмію знімати прихованою камерою і бігати по дахах, — усміхнувся Степанов.
— У вас любительське уявлення про роботу контррозвідки, — Константинов теж усміхнувся. — Державна безпека займається питаннями державними, а якщо так, то основний інструмент наш — голова, а не акробатичний хист…
— Як і чим саме я можу допомогти?
— Діло це, звісно, ризиковане, Дмитре Юрійовичу, а ми до вас, пробачте, ставимось по-хазяйськи — ваші книги й фільми потрібні країні. Тому будьте обережні, гаразд? Річ у тому, що тут, у Нагонії, працює американський журналіст Дональд Гі…
ТЕМП
«Центральне розвідувальне управління.
Цілком секретно.
«Операція «Факел» вступила в останню стадію. Всю підготовку закінчено. Необхідно погодити з Пентагоном проблему поставки вертольотів для групи Огано найближчим часом.
Стадії плану:
У день X (субота чи неділя, в ці дні майже неможливо звернутися в ООН) три роти десантників з групи Огано, одягнені в форму народної міліції Нагонії, висаджуються з вертольотів у передмісті Савейро, де на них чекатимуть двадцять бронетранспортерів і п'ятнадцять легких танків, передислокованих з джунглів (пункт В вже обладнано для зберігання палива).
Танки й бронетранспортери з десантниками займуть президентський палац і, якщо Грісо відмовиться добровільно передати владу демократичній більшості, тоді розпочнуть дії, обумовлені бойовою ситуацією.
Палац повинні захопити о 8.30, тобто за тридцять хвилин до того, як почне працювати телебачення Нагонії.
О 9.00 група парашутистів викидається в телерадіоцентр і плівка з підготовленим зверненням до нації генерала Огано вийде в ефір і на екран.
Текст звернення Огано додається.
Резидент ЦРУ Роберт Лоренс».
Цілком секретно.
Текст звернення генерала Огано до народу Нагонії, підготовлений заступником резидента Глеббом.
«Дорогі співвітчизники! Брати й сестри! Діти й старики!
В ці хвилини я звертаюсь до вас із словами поваги, гордості й любові!
Я поздоровляю вас з визволенням з-під іноземного ярма, я пишаюся тим, що ви знайшли в собі сили розірвати кайдани й сказати «ні» новому рабству, нав'язаному вам клікою продажного авантюриста Джорджа Грісо, якого розтерзав натовп обурених громадян у його розкішному палаці.
Введений у країні стан облоги буде знято зразу ж, як тільки ми покінчимо з економічним хаосом, розрухою і терором. Ми заявляємо з усією пристрасною революційною рішучістю: нація знищуватиме тих, хто виступає проти свободи й незалежності, хто намагається чинити опір волі більшості.
Я беру на себе відповідальність за розстріл на місці без суду всіх тих, хто підніме руку на святу справу національної свободи.
Я заявляю — від імені Надзвичайної Асамблеї нації, яку створено сьогодні вночі і яка взяла на себе функції позбавленого влади уряду зрадників, — що всі договори, укладені клікою Грісо, вважаються з цієї хвилини недійсними.
Я звертаюся — від імені Надзвичайної Асамблеї нації — по негайну воєнну й економічну допомогу до всіх тих, кому дорога ідея миру, незалежності й свободи.
Дякую за увагу».
«Резидентові ЦРУ Роберту Лоренсу.
Директор, ознайомившись з матеріалами, підготовленими у відділі стратегічного планування, висловив ряд критичних зауважень, які ви повинні врахувати, коли готуватимете остаточний план для затвердження вищими керівниками.
Директор вважає, що всі необхідні корективи треба внести протягом найближчих трьох-чотирьох днів, бо — цілком можливо, — що день початку операції «Факел» буде перенесено; мабуть друга неділя цього місяця.
Зауваження директора знищити зразу ж після прочитання.
Заступник директора ЦРУ Майкл Велш».
«Резидентурі — Роберту Лоренсу, Джону Глеббу
(копія в Міністерство оборони, Центагон).
Цілком секретно, після прочитання знищити.
Передаємо інформацію з Москви від Розумного, яку одержали через останню тайникову операцію в об'єкті «Парк».
«На червень-липень планується відправка суден, приписаних до порту Одеса. Судна виходять з Мурманська через добу, по чотири в кожному каравані, починаючи з п'ятниці. Військового прикриття суден не передбачено.
Заступник директора ЦРУ Майкл Велш».
Константинов
На аеродромі, біля трапа літака, що прибув з Нагонії, Константинова зустрів полковник Коновалов.
— Ми знайшли за цю добу Вінтер, Костянтине Івановичу, — сказав він. — Тільки мертву. Її ховають сьогодні.
Константинов не зразу збагнув:
— Кого ховають? Вінтер? Що таке?…
За півгодини його вже чекали в кабінеті.
— Запалення легенів, — доповідав Проскурін. — Покашлювала останнім часом, але все одно їздила на корт. Температурила, приймала багато аспірину, хотіла подолати хворобу, думала, дрібниці. Звалилася в Дубова. Звідти її й одвезли до лікарні.