-->

Буденщина (СИ)

На нашем литературном портале можно бесплатно читать книгу Буденщина (СИ), Рогаль Анатолий Григорьевич "Frencis"-- . Жанр: Комедия. Онлайн библиотека дает возможность прочитать весь текст и даже без регистрации и СМС подтверждения на нашем литературном портале bazaknig.info.
Буденщина (СИ)
Название: Буденщина (СИ)
Дата добавления: 15 январь 2020
Количество просмотров: 260
Читать онлайн

Буденщина (СИ) читать книгу онлайн

Буденщина (СИ) - читать бесплатно онлайн , автор Рогаль Анатолий Григорьевич "Frencis"

І високо підняв правою рукою кришталевий келих з відмінним із іменної серії шампанським, але при цьому ні на мить не припинаючи "сходження" вгору по гладенькій ніжці пишногрудої сусідки по застіллю медсестри Каті. (І це явно був не той випадок, коли одна рука не відала, що творить інша, бо варто лише було лівій руці досягнути "межі снігів". То б то краю білосніжних трусиків (самі розумієте, службове становище зобов'язує: білий капелюшок, білий халат ну і таке інше); як голос Нестора Богдановича ледь здригнувся, келих колихнувся, але ні одна краплина янтарної рідини не окропила білосніжну скатертину. (Чого не скажеш про Катіни трусики.) 

Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:

А через тиждень після цього Володю Маніна і із лікарні "виперли". (Може комусь прізвище хлопця і ріже слух, але у дитячому будинку, куди ще немовлям Володя попав як "приблуда", завідуючий, якому місцева бомжиха Маня, плодовита мов крільчиха, вже кісткою в горлі стала, майже усім підкинутим дітям давав прізвища схожі з іменем не путьової бомжихи.)

- Манін він чи не Манін, але у нашому дитячому будинку усі вихованці як сестри і брати, - жартував він "по-чорному" вписуючи черговому знайді прізвище на кшталт імені горезвісної бомжихи.

- Ось це, Володю, називається «зелена картка»,- разом з документами (чисельні тести на перевірку повного видужування мали і один плюс: хлопець завдяки їм виправив свої отриманні ще в дитбудинку посвідчення механіка - водія і механізатора широкого профілю) головний лікар санаторію (якого усі чомусь продовжували величати лікарнею) вручив Володі ще з дюжину пластикових карток. І тепер тикав пальцем в одну із них: непоказного виду і брудно - зеленого кольору. - 3 нею ти поки не вибереш собі професію і місце роботи по душі можеш стажуватися у будь - якому трудовому колективі: чи то приватне воно, чи то суспільне ...

- І навіть у фермерському господарстві? - ні як не в змозі повірити і все ще сумніваючись перепитав Володимир, бо, будучи дитбудинковським вихованцем, за тамошнього професійного настрою ще малечею "ненав'язливо" пригинався до землі, як пуповиною крипівся, доки не приріс до неї душею і тілом.

- За десять років багато, ох, як багато, Володю, води утекло. І, повір мені на слово, хлопець, життя вельми змінилося і головне в кращій бік. Про ті минулі літа зараз і згадувати страшно. І може це для тебе дико звучить і ти не повіриш моєму твердженню, але Україна - матінка - наша голубонька зараз одна із тих, що знаходяться в авангарді світового розвитку. Бо наша країна одна із перших почала реформи відкривши миру шлях у нове тисячоліття. І будь я проклятий, як що збрешу, але ми ­українці першими із перших поховали державу і приступили до нового облаштування світу конституційно закріпив добровільне об'єднання усіх співгромадян оновленої країни у економічну співдружність вільних у своєму виборі людей! - натхненно виголосив головний лікар і при цьому його очі осяяла непохитна гордість і незнане поки що Володимиру почуття причетності.

Сергій Юрієвич, так звали головного лікаря, так захопився риторикою, що на якусь мить навіть забув про що спочатку йшла мова. Але головний управляючий санаторію, як він тепер офіційно прозивався, високопрофесійно все тримав під контролем і після короткого "мги", повернув розмову у попереднє русло.

- Стажерам зараз усюди раді. А у фермерському господарстві тим більше. Бо зайві руки тепер знову ні де не зайві, - позволив головний лікар собі каламбур, але зразу ж зрозумівши, що ці веселощі не вчасні, миттєво сам себе підправив:

- Звичайно - звичайно згаяти десять років життя, та ще такого як зараз, шкода і дуже. Але ти молодій і у тебе все ще попереду. Так що поживи з рік безтурботним вільним птахом, відпочинь, придивись, що до чого зараз. А там вже сам облаштовуй подальше своє життя, як твоїй душі забажається, - і з цими словами міцно і енергійно потис на прощання руку.

- І ще запам'ятай, Володю! Зараз суспільство кожному своєму молодому громадянину надає хоч ще і не супервеликі, але головне рівні і справедливі можливості для старту в доросле життя. І хоча вірний вибір - це в якійсь мірі є доля, але і про, золоту середину забувати все ж не слід. Бо, як любила повторювати моя покійна бабуся Горпина: усі люди, пробач мене, Володю, за такий вульгаризм, в одне лайно не вкачаються! Так що простягай ніжки по одежці. Враховуй не тільки свої бажання, але і наявні природні задатки ...

І після батьківського: "Усіх благ!" - аудієнція у головного управляючого для Володимира Маніна закінчилась.

І отримав він нарешті свободу і рівність у рідній стороні.

З замираючим серцем пройшов хлопець через численні автоматично (як у давнішніх американських фільмах) відкриваючись і зачиняючись двері, над кожним із яких височило невблаганне і неусипне "телеоко", і через, напхану, до не можна, сигналізацією та моніторами, прохідну вийшов на потопаючу у зеленім буйстві літа пустинну вулицю.

Із зовні не дивлячись на увесь цей благородни й камуфляж: різні карнизи, ролети і ажурні решітки, сором'язливо прикриті пишними занавісками, спецсанаторій для психічнохворих усе рівно виглядав, ну, як що не так як тюрма, то як неприступна фортеця, але "бійницями" усередину. (А таке спорудження, яке не можна вільно покинути, як не крути і іменується в'язницею.)

Район лікарні - санаторію розташувався на пагорбу і звідтіля було добре видно, що це окраїна якогось невеликого, але дивного міста.

"Судячи по розмірам - це явно провінція, але по забудові здорово схожа на столицю якоїсь із західних держав минулого десятиріччя," - вдивляючись у далечінь і дивуючись подумав Володимир. І в останній раз поглядівши на будівлю невільного свого притулку, де провів десять безпам'ятних років, хотів було "відчалити" , але не тут то було.

Скляний фасад прохідної у цю мить автоматично розчинився і зімкнувся, і молодий хлопець у мить опинився в оточенні змінившегося після чергування медперсоналу.

- Поздоровляємо! Поздоровляємо з видужуванням! ­почулося з усіх боків.

- І з "визволенням". А ти "підйомні" вже отримав? Адже з тебе нашій зміні могорич належить! Так як ми тебе вважай з того світу назад повернули, - санітар Віктор був прямолінійшим за ідіота. - Можливо ми з Борисом і були твоїм хрещеними батьками. Гадаючи, що ти вже жмурик, ми тебе у мертвецькій так об лаву грюкнули, що всі "шарики" враз на місце поставили, - і молодий санітар зареготав задоволений собою і багатообіцяючим шансом дармової випивки.

- Ти запитуєш про кредитну картку? - здогадався Володя і дістав пластикову "колоду".

Не "тасуючи" і не приміряючись Віктор як заправський шулер із тієї, як оком зморгнувши, витягнув потрібну.

- Я пригощу усіх вас з радістю, але, чесно кажучи, я поки що не знаю, як усім цим користуватися, - трохи збентежившись промовив Володимир і хотів було оставити свою кредитну картку у Віктора в руках.

- О ні! Мені банкомат по твоїй картці не дасть ні копійки. Та і менти ураз загребуть. Ця паскудна річ зараз суворо індивідуальна, як презерватив, - заперечив молодий санітар і з очевидним почуттям жалю розстався з прямокутним кусочком пластика.

- Ідемо з нами! - запропонував Борис у нервовому очікуванні сабантую ковтаючи слину. - Там у кав'ярні біля метро і банкомат є. Там і посидимо.

- Ви не проти? - поцікавилася зараз "вільна" Катя і томно погледіла на ще більш знеяковівшого Володимира. (Діло в тім, що як зразковий сім'янин, кожного ранку Нестор Богданович поспішав до дружини і діточок і від'їжджав після чергування одним із перших на власному, хоч і не супер дорогому, але кожен рік новенькому авто.)

- Звичайно ж я "за", - завірив замершу в очікуванні компанію Володя і вдячна Катя взяла його галантно під руку.

При видачі "путівок у життя" вчорашнім випускникам середніх шкіл (а Володя по трактуванню законів юристами ­буквоїдами йшов саме по цій категорії) нове суспільство не дуже щедро відпускало грошенята на початкові "кишенькові" витрати, так званні "підйомні" . Дві тисячі на ніс і не гривни більше. Але ось первинна вартість довічного іменного робочого сертифікату для купівлі робочого місця з кожним роком зростала і зараз вже складала двадцять п'ять тисяч. Так це було вже дещо, але отримати із цих грошей готівки та ще витратити по не призначенню було неможливо.

Так що на дві тисячі "підйомних" не дуже вже розгуляєшся.

На частку цих грошей, природно подумки, розраховували медики направляючись у кав'ярню. Але коли банкомат показав, що Володін кредит обмежується величезною сумою аж у сімдесят сім тисяч, В усіх зібравшихся за столом молодих людей (дядя Вася і Алевтина Миколаївна угледівши в кав'ярні когось із знайомих з явним жалем ураз "згадали про термінові справи" і вибачившись "відкланялись") прямо таки щелепи відвисли.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:
Комментариев (0)
название