Тiнь попередника
Тiнь попередника читать книгу онлайн
Провести читача по межі — улюблений прийом майстра Володимира Єшкілєва. Саме на межі між наукою і фантастикою тримає своїх прихильників автор. Здається, один непевний крок — і ти потрапиш в тенета суцільної науки. Але — ні, письменник тебе не пускає, захоплюючи, заворожуючи фантастичністю сюжету, в якому є все, на всі смаки, на всі бажання автора і його читача.
Роман «Тінь попередника» В.Єшкілєва — перший з трилогії «Фаренго», що виходить в серії інтелектуальних романів «Червоне та чорне», є прикладом абсолютної позажанрової інтеграції почуттів, відчуттів і вчинків. Бо що є реальністю, а що фантастикою — на це навряд чи хтось зможе відповісти.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
— Ми не знаємо, — відповів Гело. — Бази більше немає. У нас залишилися тільки записи.
— А зйомки з інших камер?
— Є записи з верхніх камер терміналу. Але там усе вкрите димом. Це був найкращий запис бою.
— А ваші аналітики не завважили серед ґиргів лідерів? — запитала Тама. — Вони всі-всі однакові?
— Один аналітик висунув припущення, що високий рівень узгодженості дій ґиргів під час бою забезпечував особливий ксеноморф-координатор, «ґирг-цар» чи декілька таких «царів». Та комп'ютерний аналіз зовнішнього вигляду і дій усіх восьми тисяч шестисот п'яти ксеноморфів, зафіксованих камерами, не підтвердив цієї гіпотези. Ознак морфологічної або поведінкової ієрархії у них виявлено не було. Декілька особин справді відзначалися нестандартною будовою тіла, але, найімовірніше, вони були неповноцінними, скаліченими екземплярами. Вони рухалися повільніше і не створювали порталів. Наші аналітики стверджують, що ґирги володіють унікальною однорідністю в популяції. Вони всі однакові, ніби зійшли зі складального конвеєра. Аналітики не виключають, що явно неповноцінні чи нестандартні екземпляри не можуть проходити крізь портали. Або їх одразу ж після народження вибраковує матка.
— Знання про маток було би для нас корисним. Зазвичай у таких біологічних суспільствах самцями керують матки-королеви.
— А чи могла матка керувати ними, не покидаючи свого світу, через портал?
— Цілком можливо. Але й об'єктивних свідчень телекратії [33] у нас немає.
— А дані хімічних аналізів у вас є? — запитала Ґвен.
— Є. В приміщеннях, де з'явилися ґирги, в повітрі різко зростав відсоток присутності аргону і метану. Ймовірно, це якось пов'язано з їхнім метаболізмом. Інша версія: через приймаючі портали разом із ґиргами на Волт-Армстридж потрапили певні об'єми атмосфери з їхньої гніздової планети.
— Друга гіпотеза мені подобається більше. До речі, дуже невелика кількість різновидів ксеноморфів може швидко пристосовуватися до атмосфери земного виду, насиченого киснем. Для позаземних організмів кисневе середовище досить-таки отруйне.
— Можливо, ґирги прийшли з кисневого світу.
— Або ж вони взагалі не дихають, — запропонував свою версію тіронієць. — Вони можуть використовувати власний, принесений з гнізда, запас газу.
— Або використовувати його до того моменту, коли повністю призвичаяться до нового середовища, — зауважила Тама.
— Можливо. Поки їхній світ не знайдено, вони нездоланні. Всі наші світи є для них «м'ясними фермами». Цікаво, а чи знають ґ'орміти, де батьківщина ґиргів?
— Я погоджуюся з вами, докторе Ґвен, — підтримав арпікранку Гело. — Особливо щодо «м'ясних ферм». Добре сказано. І я думаю, що шлях до планети ґиргів розпочинається саме в Темному Агрегаті.
— На 9КВ40:2?
— Ні. Судячи з даних кіборґів, це просто інфікована планета. Гніздовий світ ґиргів і «медуз», як собі зараз уявляють його наші ксенобіологи, повинен кишіти мільярдами цих потвор. А на 9КВ40:2 нічого схожого не спостерігається.
— Отже, відгадки потрібно шукати на Фаренго?
— Не виключено. Тому нам і потрібно знайти інформацію, зібрану експедицією доктора Анволі. Можливо, там є щось таке, що приведе нас до первісного світу ґиргів. До лігва їхніх маток.
— Це підказка ззовні? — запитав Марков.
— Звідки? — перепитав радник.
— Я маю на увазі: від Знаючих. Адже кожного разу, коли володарі Імперії чують «пораду нізвідки», не обходиться без Знаючих.
— Це не моя сфера компетенції, детективе.
— Я знаю, що не ваша, раднику. А чия?
— Ваша група вирішує своє завдання: шукає дані зниклої експедиції Анволі. Інші підрозділи Джи Тау будуть вирішувати інші завдання, окреслені нашими координаторами. Ми військові, а ви підписали угоду. То ж, шановний детективе Марков, кожен буде займатися своєю справою і не буде виходити за визначені межі компетенції. І дуже шкода, дуже-дуже шкода, що дослідження «чорної скриньки» тепер залежить від волі намісниці Унно. Ми, кідронійці, добре знаємо її вдачу. Намісниця у дев'яти з десяти випадків каже «ні».
Підземне місто під Каманійськими горами,
планета Кідронія (4КВ67:3),
зоряна система Абелари.
12 семпрарія 416 року Ери Відновлення
— Святі Матері погоджуються на розмову з Тесленом, — повідомила наймолодша із сестер «Ягду». — 3 однією умовою: вони будуть розмовляти з ним на Піфії.
— Обраний від Семи передбачив вашу умову.
— Не нашу, Обраний, не нашу, — похитала головою старша. — Це воля Святих Матерів. Вона у Знаючих перевищує всі закони.
— Він готовий прибути на Піфію, незважаючи ні на що.
— Імператор дізнається про це.
— Не дізнається.
— За Тесленом стежать.
— Нам відомо про це.
— Імператор може знищити Піфію, коли запідозрить, що Матері прийняли Теслена. Імператор наляканий заколотами, він чіпляється за владу з останніх сил. І за цих умов не бачить, що занурюється в паскудство і сором насилля. Він небезпечний.
— Нехай Матері прислухаються до мудрості Обраного.
— Нехай буде так, Обраний, — погодилася старша. — Еліма Кадмон!
— Еліма Губера, Преподобні сестри!
— А тепер, Обраний, ми хочемо звернутися до тебе з проханням. В ім'я майбутнього союзу Ордену і Знаючих.
— Я слухаю.
— Сім днів тому ми відіслали на поверхню Єсіхі нашу сестру. Вона повинна відвернути велику біду. Але дорогою, в тунелях, на неї напали і ушкодили її тіло. Тепер її ув'язнили в поселенні «Благословенне починання». Вона потребує допомоги.
— Що я маю зробити?
— Визволи нашу сестру, Обраний. Допоможи їй дістатися до Центрального поселення. Тобі допоможуть клони, котрі пізнали істину Велудумана, і бійці Підземного міста. Їх багато і вони наполегливі.
— Іноді кількість не переростає в якість.
— Ти є Обраним. Тобі видніше.
— Хто ув'язнив сестру?
— Люди правителя і аґенти Джи Тау з управління «С». Ними керує полковник делла Варда, небіж канцлера Мадина. Він дуже погана, жорстока людина, і ми хвилюємося.
— Їм відомо, хто вона?
— Так.
— Буде важко визволити її з лап Служби. Але я спробую. Мені потрібна найповніша інформація про тутешніх аґентів Джи Тау і контррозвідки Флоту в поселенні і в копальнях. Плюс деталізована, дуже деталізована схема купола з відмітками шлюзів, дверей, спостережних пристроїв. І ще… Коли я йшов сюди, Гумм розповідав мені про тормага, який прорив тунель у житлову зону «Починання». У вас випадково немає під руками пари дресированих тормагів?
Готельний блок Резиденції Джи Тау,
головний купол Центрального поселення,
планета Кідронія (4КВ67:3) системи Абелари.
13 семпрарія 416 року Ери Відновлення
— Леді Ґвен усе ще в «червоній кімнаті»? — запитав у Маркова Вольск, коли тіронієць увійшов до їдальні.
— Цілком можливо. Коли я виходив звідти, три стандартних години тому, вони з Тамою все ще переглядали записи через інвертор [34] і чаклували над моделлю. Прикинь, наша баронеса вважає, що слизняки є не просто паразитами. Вони — така собі форма життя, яка керує шустряками. Оригінальна ідея? Клубочки слизу командують блохозаврами. Тебе ще не знудило від усіх цих чудовиськ?
— Цу. Ми тому й науковці, що висуваємо різні гіпотези. Між іншим, я так розумію, що ця місцева сексі тобі сподобалася.
— Яка ще «місцева сексі»?
— Не прикидайся, Рене. Я маю на увазі Таму.
— А чому ти вирішив, що Тама — «місцева сексі»?
Вольск витріщився на детектива:
— Гело сказав, що вона ксенобіолог місцевої Служби.
— Алексе, дорогий, тобі потрібно бути уважнішим.
— Тобто?
— А що тут у нас на сніданок? — Марков поглянув на дисплей сервіратора. — О, «кідронійські котлетки» з томатним салатом! Це повинна бути якась смакота. Спробуємо… У нас на Тіронії не роблять томатних салатів. Тільки синтетичні кетчупи.