Тiнь попередника
Тiнь попередника читать книгу онлайн
Провести читача по межі — улюблений прийом майстра Володимира Єшкілєва. Саме на межі між наукою і фантастикою тримає своїх прихильників автор. Здається, один непевний крок — і ти потрапиш в тенета суцільної науки. Але — ні, письменник тебе не пускає, захоплюючи, заворожуючи фантастичністю сюжету, в якому є все, на всі смаки, на всі бажання автора і його читача.
Роман «Тінь попередника» В.Єшкілєва — перший з трилогії «Фаренго», що виходить в серії інтелектуальних романів «Червоне та чорне», є прикладом абсолютної позажанрової інтеграції почуттів, відчуттів і вчинків. Бо що є реальністю, а що фантастикою — на це навряд чи хтось зможе відповісти.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Гело дістав із сейфової ніші чорний циліндрик — носій інформації типу «надзахищений». Проектор змигнув, приймаючи одягнену в незламну кристалічну оболонку волосинку-флешку. Над блискучим плато стола загорівся прямокутник сріблястої плазми. Його первісний колір швидко поступився темно-сірому, а потім виникло зображення. На екрані з'явилося просторе приміщення з металевими стінами. На передньому плані виблискував тьмяним металом сходовий марш. На задньому височіли штабелі стандартних транспортних контейнерів.
— Це одна з вантажних платформ карантинного терміналу Волт-Армстриджа, — пояснив один із офіцерів Джи Тау, в минулому працівник загиблої бази. — Там розвантажують… тобто розвантажували транспортні модулі й контейнери з тих кораблів, що прибували на базу.
— Тут уперше помітили ґиргів, — уточнив Гело.
— Ґиргів? — перепитав Вольск.
— Так їх називають ящери.
— Ящери пищать, — сказав Марков. — На граничній для наших вух чутності.
— Це найближчий із варіантів транскрипції звуків, які вони видають. Попереджаю всіх, це украй засекречена назва.
— Хто б сумнівався, — пирхнув детектив. — О! Ви бачили? Там, унизу.
— Темні плями. Рухаються, — Ґвен наблизилася до монітору. — Можна збільшити зображення?
— Будь ласка.
Зображення нижньої частини одного з контейнерів зайняло весь екран. Його зовнішньою поверхнею сповзала желеподібна темна маса. А на підлозі темне «желе» утворювало круглу калюжку.
— Органічна субстанція, можливо, якісь виділення, — висловила припущення Тама.
— Навряд чи, — не погодилася Ґвен. — Воно нагадує колонію якихось метазої [30], наприклад, мірандійських medusa alpestris.
— Вершинних медуз, — переклала Тама офіцерам Джи Тау.
— Ось, — показала на монітор арпікранка. — Бачите? Вони розділяються, відповзають одне від одного, потім знову сповзаються. Ця колонія метазої з дискретною просторовою динамікою. Але вони такі повільні…
Зображення замиготіло.
— Ось той самий запис, але через шість хвилин, — прокоментував Гело.
Біля контейнера набряк чорний пузир, трохи більший за людську голову. «Медузи» згуртувалися біля його основи, утворюючи щось схоже на підставку для глобуса. Раптом у пузирі спалахнуло світло.
— Люмінофори? — здивувалася Ґвен Вей.
— Зараз запис відтворюється із десятиразовим уповільненням, — повідомив радник.
Присутнім здалося, що жива чорна булька збільшила свої розміри і налилася зсередини нестерпним блиском. На мить світло заповнило весь її простір і засліпило камеру спостереження. Коли спалах погас, булька зникла, але біля контейнера з'явилися великі темні силуети. Масштаб зображення змінився, вони знову побачили панораму вантажної платформи, але тепер на ній метушилося з півдюжини рухливих потвор завбільшки з великих псів.
— Це також з уповільненням? — поцікавився Марков.
— Так.
— Вони такі прудкі?
— Неймовірно прудкі тварюки. На одному із записів таке звірисько пробігло двадцять метрів за три десятих секунди.
Марков присвиснув.
— Звідки вони взялися? — Ґвен здавалася приголомшеною. — Яким чином може відбуватися такий миттєвий і багатократний приріст біомаси?
— Аналітики на Альфі також зайшли в глухий кут, — погодився Гело. — Єдине тлумачення, на яке вони спромоглися, — якщо, звісно, це можна назвати тлумаченням: ці «медузи» в якийсь незрозумілий для сучасної фізики спосіб створили міжпросторовий портал. Ту темну бульку. Через неї до карантину з іншого світу проникла невідома форма життя. Або ж інша форма даного виду — ґирги, блискавичні хижаки.
— Раднику, такого не буває. Я не фізик, зрозуміло, але ще зі шкільної програми мені відомо, що для створення міжпросторового порталу розміром з молекулу, не пов'язаного з природними Темними Шляхами, необхідна енергія, яку можна співставити з енергією термоядерного вибуху. Ці медуз… ці створіння здатні генерувати таку кількість енергії?
— Запропонуєте інше тлумачення?
— Мені потрібно подумати… Ні, це все скидається на щось із-за меж можливого.
— Межі можливого, леді, нікому не відомі.
— Це філософія.
— Леді Вей, я цілком погоджуюся з тим, що побачене нами не вкладається в емпіричні межі сучасної фізики і сучасної біології. Але погодьтеся: чотириста років тому ніхто не здогадувався про існування такого феномену, як Темні Шляхи. Триста п'ятдесят років тому найвидатніші вчені ставили під сумнів існування гіперпросторового зв'язку між Білими Каменями. Поважні академіки висміювали саму можливість існування природних мінералів з такими властивостями. Не виключено, що існують невідомі нам сингулярності, локальне підтримання яких не потребує колосальних енергетичних затрат. Зрештою, кожен притомний фахівець із гіперпросторової фізики скаже вам, що в його галузі домінують припущення і «білі плями». Великий Космос невичерпний.
— Припущення, раднику, все це припущення. А я не футуролог і не філософ. Я не вмію опиратися на самі лише здогадки й припущення, перестрибувати через смуги незнання…
— Будемо дивитись далі?
— Так, звісно, — Ґвен Вей доторкнулась пальцями до очей. — Зробіть відтворення максимально уповільненим. Я, врешті-решт, хочу зрозуміти, як організовані тіла цих ксеноморфів.
— Цю роботу вже зроблено. Ми можемо подивитися на модель-реконструкцію, створену ксенобіологами управління «D», — запропонував Гело, перемикаючи проектор. — Вивчивши записи, вони намалювали тривимірне зображення ґирга. Доволі деталізоване, як на мене.
Плаский екран згас. З його темного прямокутника «висунувся» золотавий куб три-ка-візора. Просто над столом виникло об'ємне зображення страхітливого шестиногого монстра. Масивне чоло ксеноморфа захищала потужна лискуча броня. Решту поверхні тіла вкривали чорно-червоні щитки. Роздивитися, чи має потвора очі, не вдавалося. Задня пара лап була набагато довша й потужніша за дві передні. Замість кігтів або копит ці лапи були споряджені віялами гнучких пухирчастих відростків, доволі бридких на вигляд. Модель ґирга нагадала Вольску у тисячі разів збільшені зображення земних бліх. Тіло ксеноморфа справляло враження достатньо захищеного і економно організованого. Невідомий людям світ мільйони років удосконалював, відточував та шліфував цього хижака.
Одразу ж після появи моделі Вольск відчув огиду. Раніше він ніколи не переживав подібного відчуття — на перший погляд, невмотивованого й одночасно гострого, спазматичного, подібного до короткочасної задухи. Він неабияким зусиллям волі змусив себе дивитися на броньовану почвару.
— Хвоста немає, — констатувала Тама.
— Погляньте на організацію його кінцівок, колеґо, — звернулася до неї Ґвен Вей. — Воно не членистоноге.
— І не терапода. Судячи із задніх кінцівок, це, швидше за все, якась трансформована орнітопода [31]. І, як на мене, передні дві пари кінцівок не зовсім ноги. Це радше ногощелепи.
— Можливо, проте малоймовірно. А ось, здається, я бачу цікаву щілину між головогрудьми і черевним сегментом. А може, це в нього паща така? Тут і тут захисні пластини розходяться. Схоже, там ховається щось на кшталт висувного органу.
— Дана візуальна модель, — втрутився до розмови ксенобіологів Гело, — здатна відображати ґирга в динаміці.
— То увімкніть її, Вангелю, — Ґвен Вей подивилась на радника, як на нетямущу дитину.
Зображення чудовиська почало рухатися.
— Воно зазвичай бігає на задніх лапах, але вертикальними поверхнями рухається й на передніх, — визначила Ґвен Вей. — Але чому воно безхвосте? Як воно утримує рівновагу?
— Противага з'являється під час бігу. — Гело торкнувся задньої грані куба, і в моделі з-під щитків висунулося щось роздвоєне й гнучке. Воно нагадувало гібрид кліщів і зміїного язика.
— Яйцеклад?
— Метаболізм і розмноження ґиргів — це окремі теми. У нас є цікаві записи.
Гело не став чекати на експертні висновки ксенобіологів. Він знову перевів проектор у режим плаского екрана. На ньому одночасно виникли чотири панорами різних приміщень. Вони були зняті різними камерами.