Щоденник моei секретарки
Щоденник моei секретарки читать книгу онлайн
Він має все — дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та партнерів. Він — типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером — подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися — настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го…
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Звичайно, це неправильно. Насправді треба було їхати до офісу і чекати, поки вона звільниться й передзвонить. Але це вже вище за мої сили. Після тижня на острові, коли з глузду з’їздиш від тривоги та безсилля, скучивши та заморившись від самотності — ще й чекати в кабінеті? Краще тоді вже було залишатися на Мальдівах.
— Все буде зроблено, — запевнив Володя і попрямував до входу.
Конспіратор з нього кепський, дарма що в органах працював.
По радіо грала музика, звучали нейтральні новини. В інформаційному просторі України — лад і спокій. Все під контролем.
Володя повернувся за кілька хвилин і всівся за кермо.
— Ну що?
— її нема, — відповів він.
— Як нема? А в другій залі?
— Ніде нема. Там взагалі нема відвідувачів. Столи порожні.
Чекайте, а як же тоді машина? Може, Катька десь поруч? Але навіщо ставити машину біля одного ресторану, коли збираєшся сидіти в іншому? Тим більше зранку, коли всі стоянки вільні.
Добре. Начхати на конспірацію. Доведеться робити все самому. Як завжди.
Без жодного слова я вийшов з машини і хряснув дверцятами.
Ресторан був досить пристойний з мексиканською кухнею, однак головною його перевагою було розташування — неподалік від офісу, обіч основних магістралей, а значить, поза межами повсюдних пробок. Ми частенько використовували цей заклад не тільки для зустрічей у справах, але й для посиденьок — якщо дружині настукають, що бачили мене там з жінкою, легенд можна вигадати більш ніж достатньо.
— Доброго дня! — розплилась у посмішці знайома метрдотель.
— Доброго, — я проминув першу порожнісіньку залу діловим кроком і завернув до другої. Там теж було порожньо.
— Ви когось шукаєте?
Я розвів руками:
— Шукаю. Машина, розумієте, перед вашими вікнами стоїть, а самої нема.
— Розумію, — кивнула дівчина, але посмішка чомусь зникла з її милого личка. — Ви, певно, супутницю свою шукаєте.
— Так.
— Лано! — покликала раптом метрдотель, і з-поза шинквасу з’явилась офіціантка в пончо. — Лано! Розкажи пану про ту жінку, — і обернулася до мене. — Вона вчора у вечірній зміні була, їхні столики обслуговувала.
— Ту, яку забрали?
— Як забрали? — не зрозумів я.
Офіціантка запитально подивилася на свою начальницю.
— Розповідай давай.
— Я вчора у вечірній зміні була…
— Хто забрав? — не втерпів я.
— Не знаю. Якісь стрижені, — вона знову поглядом звернулася до метрдотеля і та кивнула головою. — Я ж розповідаю.
— Добре, добре.
— Вони за сьомим столиком сиділи з якимось чоловіком. Замовили кави, вона — капучіно, а він еспресо і грузинський коньяк. Я їм зробила святкову пропозицію, вони взяли, і він все одно ще коньяк замовив. А потім заходять четверо таких спортивних, коротко стрижених і сідають за шостий. Я до них підходжу…
Дівчина плуталась у словах від хвилювання, і розповідь перехопила метрдотель.
— У нас свято, ювілей ресторану. Тому кожному відвідувачу ми пропонуємо порцію текіли безкоштовно. А ці відмовилися, всі четверо. Лана підходить до мене й каже — ці не просто так прийшли. Як таке може бути, щоб четверо чоловіків відмовилися від текіли? Ну ще один зрозуміло — шофер. Але щоб усі четверо?
— А ще у них барсетка така товста була. Вони саму тільки каву замовили, навіть без молока, і один такий чорний її на край стола поставив, в смислі барсетку. Я хотіла відсунути, щоб кава влізла, а він мене матом. Тихо так і злобно.
Найменше мене цікавили зараз переживання офіціантки з приводу мату, яким її послали.
— Ну, далі. Що було далі?
— Я тоді не думала, що вони всі разом, я думала, ці четверо самі по собі. А потім — раз — якось вони всі підхопилися і — до того столика. З усіх боків обступили, її за руки взяли, піднялися і — на вихід.
— І що, навіть не розплатилися?
— Та ні, — офіціантка знизала плечима. — Той, що з нею був, залишився і заплатив за обидва столики.
Мені знадобилося кілька хвилин, щоб прийти до тями. Дівчата терпляче стояли поруч.
— А який він був, той, що за всіх заплатив?
Офіціантка наморщила лоба, згадуючи.
— Ну такий, солідний. В дорогому костюмі.
— Високий, низький?
— Невисокий. І міцний такий. Але не товстий.
— Дякую, дуже дякую, — сказав я, наскільки міг, спокійним голосом. — А на столі вона нічого не залишила? Може ключі від машини чи візитку, чи записку якусь?
Дівчата перезирнулися, мовчки розвели руками.
— Дякую ще раз. А машина? Машина постоїть тут поки? Поки я ключі знайду.
— Та хай стоїть, що їй зробиться.
Я вийшов на вулицю, не розуміючи, що відбувається. Обійшов навколо Катьчиної машини, ніби вона могла щось підказати. Що ж це таке?
Прямо звідти, від машини, я набрав Ґенека.
— Доброго дня, якщо він добрий!
— Привіт. Щось сталося?
— У мене людина пропала. Потрібна ваша допомога.
— Як це, пропала? — генерал зробив наївний тон. — А ти в міліцію звертався?
— Не звертався і не буду. Її забрали якісь коротко стрижені. Ви можете довідатися, хто це, ваші чи ментовські?
— Та не питання. Довідаємося. Що за людина?
— Катерина Петрівна Задорожна. Заступниця моя.
— Наведемо довідки.
— Я тоді передзвоню вам пізніше, добре?
— Передзвони.
Ніколи не можна передбачити реакцію гебешника на прохання. Чи поворухне він хоч пальцем, а чи то навпаки — замутить якусь поганку. Але зараз треба було використовувати будь-який шанс. І я збирався робити саме це.
— Георгію Ісаковичу! Доброго здоров’я.
— І тобі, і тобі, Сергійку!
— Георгію Ісаковичу! Тут у мене людина пропала. Може, хтось із ваших знає, де її шукати?
— А як пропала?
— Просто з ресторану бригада стрижених забрала. Як у дев’яності.
— Бачиш, що робиться! — проплямкав старий кримінальний авторитет. — Ну, мої знайомі давно цим не займаються. А про інших розпитаю, хто це може бути. Бувають зараз такі історії. Бувають.
— То допоможете?
— Все, що зможу, Сергійку. Ти ж знаєш. А який ресторан?.. Ага. Добре, все, що зможу. Ти за дві годинки до мене заїдь, розкажу, що з’ясували.
За дві годинки. Це вже значно конкретніше, ніж розмова з Ґенеком.
— До офісу, — сказав я, сідаючи до машини.
«Вчора дивився Чилі. Чому там вважається демократичним, коли влада вказує (демонстрантам) — там твоє місце?» — запитав Кучма. Як відомо, напередодні в Чилі було вбито трьох демонстрантів і понад 200 арештовано під час мітингів у зв'язку із 31-ю річницею військового заколоту Піночета.
Штаб Віктора Ющенка планує у ніч після другого туру президентських виборів — з 21 на 22 листопада — організувати паралельний підрахунок голосів просто на Майдані Незалежності у Києві.
Харківській міліції наказано будь-яким чином, у тому числі із застосуванням силових методів, дискредитувати опозицію.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала шістьох нещодавно засуджених політичних активістів у Сумах в'язнями сумління й оголосила про початок кампанії щодо їхнього негайного звільнення.
Запевняю Вас: ми захистимо наших людей…
Ми розслідуємо кожен факт тиску на людину і Закон покарає винних.
Спокійно, тільки спокійно. Треба спробувати оцінити ситуацію. Як там вчить теорія? Уявити найгірше і домагатися кращого. Насправді гірше вже нікуди. Катьку взяли невідомі… Спокійно. Перше питання, з ким вона була у ресторані? З ким завгодно. Солідний, в дорогому костюмі — іди розбери, кого офіціантки вважають солідним.