Богиня i Консультант
Богиня i Консультант читать книгу онлайн
У новому романі популярного автора поєднуються події сучасності й минувшини, а надто минувшини далекої — сивої давнини. Автор ніби піднімає завісу світу речей і відкриває читачеві багатий невидимий всесвіт — сни, видіння, передбачення майбутнього, читання думок… І крізь усе це червоним променем сяє Камінь Богині, на який упродовж століть, навіть епох полюють різні сили — українські гетьмани та сучасні політики, ордени й окремі люди, Обрані і найманці.
* * *
Володимир Єшкілєв (нар. 1965) — письменник, метафізик, мандрівник, якого з дев'яностих років називають «сірим кардиналом сучасної української літератури». У пустелях Єгипту і Палестини, у тибетських монастирях і на степових курганах Причорномор'я Єшкілєв уже десять років збирає «знаковий залишок» прадавніх містичних знань, далеке відлуння від тих Часів Присутності, коли посланці вищих сил перебували серед наших далеких предків. Для Єшкілєва епохи не відокремлені одна від одної незламними стінами і течія історії безперервна: від легендарних Праматерів людства до теперішніх інтриг глобалізованого світу триває планетарна гра сил Світла і Темряви.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Богознавчі вправи Валерія Петровича тривали б довше, але з облдержадміністрації повернувся Фролюк. У нього там щось не вийшло, він був не в настрої й, певно, через те терміново зібрав нараду. Мітеликові довелося півтори години вислуховувати нудне перегавкування заступника президента Фундації із соціологами, які вперто не погоджувалися «коректувати» рейтинг губернатора в офіційному прес-релізі ФПП. Нарешті здогадалися перетелефонувати президентові, і той наклав вето на будь-які корекції. Роззлощений Фролюк відігрався на секретарці, заборонивши їй приходити на роботу у джинсах.
Після наради Мітеликові знов не пощастило зв'язатися з Однооким, і він вирішив діяти за власним планом. У базі даних ФПП старший консультант розшукав додаткову інформацію про учасників археологічної експедиції дев'яносто другого року. Виявилося, що в одній із міських шкіл викладає історію колишня студентка Адамчука Валентина Дворська, яка разом із ним брала участь у розкопках курганів Заяча Голова і Відьмина Могила.
На групових фотографіях 92-го Дворська виглядала ефектною дівчиною з ретельно розчесаним світлим волоссям і приємним лисячим личком. Коротенькі шорти не приховували струнких довгих ніг дівчини. Фотографуючись біля розкопок, вона постійно обирала місце поряд з доцентом Вербенком, автором експедиційного звіту. Валерій Петрович читав у досьє, що Дворська в 1995 році стала законною дружиною Вербенка, зруйнувавши його перший шлюб. Разом вони прожили дев'ять років, мали спільну дитину. Тепер Вербенко був одруженим утретє, і знов зі студенткою історичного факультету.
Із самим Сергієм Тарасовичем Вербенком Мітелик мав намір зустрітися пізніше. У своїх аналітичних припущеннях він позиціонував доцента, одного з найімовірніших активних «хранителів» реліквії. Також у нього були всі підстави сподіватися, що після розлучення Дворська не залишилася вірним охоронцем секретів свого колишнього чоловіка.
Мітелик встиг до початку перезмінки, котра у цій школі починалася о пів на третю. На другому поверсі незграбної бетонної споруди він знайшов кабінет історії. Видовжену навчальну кімнату з великими вікнами, крізь які на столи і шафи линули агресивні потоки сонячного світла. Дворську старший консультант упізнав відразу. Вона й тепер, на межі сорокаріччя, залишалася ефектною жінкою. Сірий костюм бездоганно облягав стримані лінії її тіла. Дворська сиділа за вчительським столом, недбало закинувши на коліно ногу. Світло немов пливло засмаглою гладкою шкірою, згладжуючи красиві лінії м'язів. Це було приємне видовище. Навіть для такого вибагливого естета, як син артилериста. Валерій Петрович пошкодував, що не зняв обручку.
Побачивши Мітелика, що нерішуче зупинився на порозі кімнати, Дворська швидким рухом поправила зачіску. До її очей застрибнули веселі відблиски від сонячних смуг, що замешкали на скляних дверцятах книжкових шаф.
— Ви до мене? — спитала вчителька. Вона дивилася трошки вбік від Мітелика. Її лисячий профіль у цій позиції нагадував рельєфні зображення єгипетських цариць.
— Так, — старший консультант напружив обличчя, надавши підборіддю твердості.
— З якого питання?
— Я пишу книгу про вашого вчителя, Бориса Робертовича Адамчука.
— Ну? — очі Дворської втратили веселий блиск.
— Хотів би з вами побалакати, Валентино Семенівно.
— Пєрєтопчєшся.
— Що? — Мітеликові здалося, що він не дочув.
Дворська звернулася до школярок, які прибирали класну кімнату: «Вийдіть на хвилину». Ті залишили швабри і вийшли до коридору, обмацавши Валерія Петровича оцінюючими поглядами.
— Я ж пояснила вже, що таку інформацію я дам лише за великі гроші, — сказала Дворська, роблячи наголос на слові «таку». Її обличчя застигло, лише на правій скроні пульсувала хвиляста судинка. Її вік пробився крізь макіяж сіткою неконтрольованих зморщок.
— Ви мені нічого не пояснювали.
— Не вам, а тій вашій дівчині.
— Якій ще «моїй дівчині»? — спиною Мітелика пробігли мурашки. — Я не посилав до вас ніякої дівчини.
— Ви хочете переконати мене, що то не ви посилали її до мене? — Дворська скривилася. Вітрильця її гострого носа презирливо напнулися. Мітелику подумалося, що цей різкий вираз обличчя вчителька відпрацювала, роками вислуховуючи брехливі виправдання невстигаючих учнів.
— Так, не я, — він вклав у три короткі слова усю переконливість, на яку був спроможний.
— Тоді вибачте.
— Нічого, — син артилериста перетворився на втілену куртуазність. — Певно, хтось паралельно зі мною вивчає спадок професора.
— Напевне, є що вивчати, — Дворська ледь відкинула голову, демонструючи гладеньку шию. Настороженість не залишила очей, але з обличчя сповзла маска ворожості.
— Звісно.
— А що вас конкретно цікавить?
— Мене цікавлять наукові досягнення Адамчука.
— Це дуже широка тема. — Лисяче личко розтягнула хитра посмішка. — Вам краще звернутися до його колег із кафедри. До архіву.
— Я звертався.
— Ну?
— Пані Дворська, ви вже вдруге ставите мені це невизначене питання.
— Можна просто Валентина.
— А я просто Валера.
— Дуже приємно.
Дворська посміхнулася. Видно було, що вона не проти пограти у гру, запропоновану Мітеликом. Десь в астралі зі скрипом і лясканням прочинялася чергова брама звичайних людських бажань. Валерій Петрович відчув ці початки прочиненості й обрав наступальну тактику.
— Валентино, ми могли б обговорити формати майбутнього співробітництва не тут. Напроти школи я бачив кав'ярню з літнім майданчиком.
Дворська заперечно похитала головою.
— Там постійно сидять наші шкільні сучки.
— Пліткують?
— А що їм ще робити? У них язики заточені на цю справу. 3 дитинства.
— Біда…
— Отож-бо.
— Тоді запрошую вас до ресторану.
— Невже? — Дворська розсміялася. — Ще не вечір, Валеро. Мені ще зошити перевіряти…
— Я не обмежений у часі.
— А ваша законна дружина, Валеро, завжди пробачає вам таку необмеженість? — Дворська хитро подивилася на його обручку.
— Я майже розлучений.
— Ви отак усім жінкам повідомляєте про «майже»? Може, варто почепити на груди табличку: «Майже вільний Валєра»?
— Ні, не всім я повідомляю, лише чарівним допитливим білявкам, які нахабно розпитують про мою дружину.
— «Чарівним білявкам»… «Нахабно розпитують»… Як ви швидко переходите на банальності, Валєрочко. На дешеві банальності… Мені вже не вісімнадцять.
— Мені теж.
— Боже, — зітхнула Дворська, — як усе запущено! Чоловіки в цій країні вироджуються. Скоро не буде навіть з ким підтримувати світську розмову.
— Sorry. Я щось не так сказав?
— Ти все не так сказав.
— Все?
— Все.
— Я радий, що ми вже на «ти».
— Рано радуєшся.
— А як щодо спогадів про великого археолога?
— Про кого? Про великого археолога? Ну, звісно… Так ми ж з тобою ніби вже домовилися. Валеро, ти обіцяв дамі ресторан. Обіцяв? Обіцяв. Так давай. Веди. Вези! — Дворська рішуче підвелася. Вона відкрила двері й покликала: — Дівчата, де ви там? Швидше йдіть домивати!
За годину старший консультант і вчителька пили «Старий Таллінн» серед кущів і дерев заміського ресторану. Тісна дерев'яна альтанка і міцний лікер сприяли грі. Дворська притискалася до Мітелика і дражнила його несподіваними вульгарними вибриками.
— Ти єщьо такой маладой, Валєрка, — казала вона, — ти ще не відчуваєш, як швидко усе навколо змінюється. Все змінюється, все… Ще кілька років тому Адамчук був ледь не науковим богом, а тепер якісь там срані спогади про нього — лише привід для того, щоби перепихнутися з класним мальчіком. Ти ж у мене класний мальчік, нє?
— Ясний чмок. Я цілий мачо.
— Ти? Мачо? — Дворська засміялася. — Як кажуть мої шмаркачки з десятого «А»: я пруся з тебе, Валєрко! Козлячо ти і щенячо. Але ти тільки не впадай у нерви — я з тобою ще попрацюю. Будеш мужиком.
— Маєш педагогічний талант? Але я вже доросленький мачо.