Друге Правило Чарiвника, або Камiнь Слiз
Друге Правило Чарiвника, або Камiнь Слiз читать книгу онлайн
Безстрашний Річард Сайфер, Шукач Істини, силою магії переміг грізного Даркена Рала, але, сам того не відаючи, порушив Друге Правило Чарівника. Порвалася завіса між світами, і сили зла вирвалися на свободу. Потоками ллється кров, найтемніше і найстрашніше пробуджується в людях. Зради, зради, вбивства, війни. Ще трохи — і вирветься на волю Володар Підземного світу, і тоді ніхто не уникне страшної долі. Лише Річард здатний відновити завісу і врятувати світ. Але чи готовий він, нехай навіть заради порятунку світу, принести в жертву життя своєї коханої?
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
В цей час до них наблизився вершник, той самий, що питав, де знайти Келен, і зіскочив з коня, перш ніж той встиг зупинитися.
— Мати-сповідниця, — почав він, насилу переводячи подих. — Я Сінріко, дозорець.
— Що сталося, Сінріко?
— Ти звеліла доповідати про все, що ми побачимо. Так от, між нашим табором і табором Ордена, недалеко від розвилки доріг, з'явилася карета, прямуючаа з Кельтона. Так як ти веліла нам все перевіряти, то ми зупинили цю карету. А я вирішив порадитися з тобою, як вчинити з пасажирами.
— Хто їде в кареті?
— Літнє подружжя. Багатий купець зі своєю дружиною. Каже, що він власник якихось садів.
— А що ти сказав їм? — Запитала Келен. — Сподіваюся, ти нічого їм не повідомив про нас, про наше військо? Він енергійно затряс головою:
— Ні-ні, Мати-сповідниця. Ми сказали їм, що в горах є розбійники, а ми — із загону, який за ними полює. Ще ми сказали, що не дозволяємо нікому тут проїжджати без дозволу нашого командира, а тому вони повинні почекати, поки я повернуся.
— Молодець, Сінріко, добре придумав.
— Візника у них звуть Аерн, — продовжував він. — Він намагався було сперечатися з нами, але ми пригрозили йому зброєю. Тоді старий-пасажир вискочив з карети і став кричати, що ми хочемо їх пограбувати. Він став розмахувати своєю тростиною, наче сподівався нас налякати, але ми направили на нього стріли, і він заліз назад у карету.
— Як його звати? — Запитала Келен.
Сінрікьо почухав потилицю.
— Не то Робін, не то Рубен… Так, Рубен Рибнік. Здається, так.
— Щось не схоже на шпигунів, — задумливо сказала Келен. — Але якщо ці люди щось знають про нас і потраплять в руки д'харіанців, то, звичайно, ті з них швидко все витягнуть. А куди прямують ці мандрівники? — Старий сказав, що в нього дружина хвора і він везе її в Нікобар, до якихось цілителів. Вона і справді погано виглядає.
— Ну, раз вони направляються на північний захід, — кивнула Келен, — то навряд чи виявляться поблизу від стоянки Ордена. Але перш ніж їх відпустити, я повинна переговорити з ними.
Не встигла вона, піти, як з'явився десятник Фрост і доповів:
— Мати-сповідниця, діжки з вапном готові, намети обігріваються!
Келен подивилася на Фроста, потім — знову на Сінріко. Важко зітхнувши, вона сказала:
— Ось що, Сінріко. На дорогу туди і назад потрібно години дві, але у мене, на жаль, зовсім немає часу.
— Розумію, Мати-сповідниця. Що накажеш? Вона змусила себе вимовити потрібні слова:
— Убийте їх.
— Як, Мати-сповідниця!
— Убийте їх. Ми не знаємо, чи говорять вони правду, а ризик надто великий, щоб можна було пропускати невідомих. Зробіть це швидко, щоб вони не мучились. — Вона повернулася до десятника Фросту.
— Але, Мати-сповідниця… — Не здавався Сінрікьо.
— Що ще?
— У цього візника, Аерна, є королівський пропуск.
— Що?
— Королівський пропуск. У нього є медаль, яку йому видала сама Цірілла. Там написано, що він отримав її за заслуги перед населенням Ебінісії і може вільно проїжджати по всій нашій країні.
— Отже, медаль йому вручила сама, королева? — Запитала Келен.
— Так. Я виконаю твій наказ, Мати-сповідниця, але тільки королева, вручаючи йому медаль, обіцяла і свій захист.
Келен відчувала, що дуже втомилася і їй важко зосередитися.
— Ну, якщо у нього є пропуск від королеви, ми повинні поставитися до цього з повагою, — нарешті сказала вона. — Але скажіть йому, щоб вони негайно забиралися звідси. Ти ж казав їм про розбійників? Так ось, скажи, що якщо ти ще раз впіймаєш цього Аерна з його каретою в цих місцях, то ти, відповідно до отриманого наказу, негайно покараєш їх всіх як спільників цих розбійників. В Нікобар треба їхати на північний захід. Нагадай їм це і скажи, щоб не надумали зупинятися, перш ніж відїдуть звідси досить далеко.
Сінріко відсалютував їй і поскакав, а Келен разом з командиром Райаном вирушила до наметів, де був приготований вапняний розчин. Решта воїнів повернулися до своїх занять.
Келен відчинила свою хутряну накидку. Стало тепліше, в повітрі запахло вогкістю.
— До вечора над ущелиною повисне туман, і видимість буде погана, — зауважив Райан.
Так як вона була здивована його словами, він пояснив:
— Я виріс у цих горах. Коли взимку починається відлига, як зараз, туман може протриматися два дні.
— Якщо так, то для нас це непогано, — сказала Келен. — Це допоможе нам посіяти страх в лавах ворогів. — Отже, ти вже можеш розповісти, для чого нам знадобилася вапно?
— Ми збиралися намітити для себе у ворожому таборі цілі, які треба знищити. Найближчої ночі для цього буде сприятливий момент, тому що наш напад буде раптовим. Надалі такого випадку не трапиться: вони будуть чекати нових нападів.
— Розумію. Наші люди теж добре розуміють це. Вони зроблять все, як треба.
— Як я вже говорила, — продовжувала Келен, — наша головна мета — вбити побільше ворогів. Може бути, цієї ночі нам випаде найкраща можливість.
Скільки у вас тут мечоносців?
Він помовчав, виробляючи підрахунок в умі, потім сказав:
— Мечоносців — близько двох тисяч. Напевно, ще чоловік вісімсот лучників, а решта — списники, кіннотники і всякі інші потрібні у військах люди зброярі, ковалі, візники та інші.
— Добре, — кивнула Келен. — Тоді я попрошу тебе відібрати близько тисячі мечоносців. Обирай найсильніших, найхоробріших, самих нещадних до ворога.
— А що належить зробити цим воїнам?
— Ті, кого ми одягнемо в мундири вбитих вартових, повинні відправитися на розвідку у ворожий табір. Повернувшись, вони розкажуть нам, де знаходиться те, що нас передусім цікавить. У нас буде достатня кількість людей, щоб виконати завдання. Мечники займуться ворожими командирами, принаймні тими, які не будуть отруєні, а потім повинні будуть знищити якомога більше ворожих воїнів і як можна швидше.
Вони дійшли до дванадцяти наметів, що стояли півколом, одна за одною.
Келен перевірила їх все і переконалася, що все приготовано, як вона наказала. Потім вона зупинилася біля найбільшого намету.
— Ти збиралася сказати мені, що ми збираємося білити, — нагадав Райан.
— Тисячу воїнів, — коротко відповіла вона. Він був приголомшений.
— Нам належить білити людей? Але навіщо?
— Тут все дуже просто. Відомо, що д'харіанці бояться привидів. Вони бояться привидів убитих ними ворогів. Тому вони і намагаються прибрати тіла вбитих товаришів з поля бою, як було в Ебінісі. Сьогодні вночі до них прийдуть ті, кого вони бояться. Вони піддадуться нападу тих, кого вони тільки й бояться: нападу привидів.
— Але вони ж зрозуміють, що ми воїни, тільки в білому одязі.
— Ні на кому не буде одягу. На них не буде нічого, а їх мечі будуть білі, як і вони самі. Перед нападом всі наші воїни роздягнуться догола.
У командира Райана відвисла щелепа.
— Що?!
— Ти зараз повинен зібрати тисячу мечоносців. Їм слід заходити в ці намети, роздягатися і занурюватися в діжки з вапном. Після цього нехай стоять біля гарячих каменів і сушаться. На це піде багато часу. Після цього вони знову можуть одягатися і носити одяг до часу нападу.
Командир Райан не вірив своїм вухам:
— Але ж зараз зима! Вони ж замерзнуть!
— Зараз відлига, — відповіла Келен. — Крім того, щоб не замерзнути, вони постараються зробити свою справу якомога швидше і повернутися назад. Їм зовсім ні до чого залишатися довго в стані ворога. Противник швидко отямиться і знищить тих, хто вторгся в його табір. А наші воїни повинні будуть вбивати д'харіанцев, поки ті ще не отямилися від переляку. Коли д'харіанци побачать привидів, яких так бояться, то в перші хвилини будуть думати тільки про втечу і ні про що інше. А наші люди отримають можливість рубати втікачів. Деякі з ворогів не зможуть навіть бігти від переляку. Ті ж, хто впізнає в нас воїнів, все-таки схаменуться, але не відразу. Ось цим-то часом першого переляку нам і треба скористатися. У бою достатньо іноді нетривалого замішання ворогів, щоб отримати над ними верх. В тому й буде справа, що наші мечоносці зовсім не повинні вступати в даний бій. Їх завдання полягає в тому, щоб винищити побільше ворогів, скориставшись панікою. А після того, як ворожі командири будуть вбиті, нашим воїнам і зовсім не слід битися без крайньої необхідності. Ми не можемо ризикувати нашими людьми. Ось мій наказ: напасти на них, перебити побільше народу і відійти назад.