Авантюрнi кандибобери або трiо наступаe (СИ)
Авантюрнi кандибобери або трiо наступаe (СИ) читать книгу онлайн
Весела автобіографічна повість про пригоди трьох дівчаток, дружба яких міцніє з кожним днем. Вони потрапляють у різні історії, розплутують найважчі проблеми, тікають від биків та материного віника. Сваряться, миряться, коять шкоду та допомагають. Проте їхні дитячі серця повні щедрості, добра та щирої непідробної допитливості.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Ми з Вікушкою переглянулися і… почали реготати. Спочатку тихо і несміло, а коли угледіли, що Куська теж посміхається крізь сльози, засміялися на повну силу. І в цьому сміхові виливалося усе – і щойно пережитий страх, і радість, що все закінчилося не так жахливо, й злість на нерозумну сестру. А Куська так сміялась, що аж бульки з носа повилазили. Я ж реготала все тихіше і тихіше, уже мов відчуваючи, як болітимуть сідниці від материного віника…
НЕВДАЛИЙ БІЗНЕС
Думки про власний бізнес зародилися у наших кмітливих голівоньках ще у дитинстві. Щоправда, тоді ми не знали, що саме означає дане слово. Тож одного разу я підійшла до матері й спитала: «А що таке бізнес?» Мама глянула на мене з погано прихованим подивом, але, все-таки, відповіла: «Це власна справа, що приносить дохід, тобто, гроші.» А так як грошей нам завжди не вистачало, то гріх було не підзаробити. Й ми стали думати, якою ж справою можна зайнятись.
А може, давайте будем позичати велосипеди за гроші? – подала ідею Куська.
Я свого не дам! – притиснула подруга до себе «Аиста».
Та й я не дам, - сказала я. – До того ж, зараз в кожного є власний велосипед. То який же дурень буде нам платити гроші?
Ми знову глибоко замислились. За кілька хвилин Вікушка підхопилась, мов ужалена, аж ми поперелякувались.
Я придумала, придумала! А давайте будем продавати ягоди?!. У тебе ж, Оксана, і вишня є в дворі, й шовковиця, і яблука!
Нам і в голову не прийшло, що ягоди теж-таки є у кожному дворі. Ідея подруги здалася пречудовою. Отож, недовго думаючи, ми здерлися на найвищу вишню й обпатрали декілька гілляк прямо з листям. Те ж саме зробили й з рештою дерев. Зсипали в пакетики і вийшли на вулицю. Посідали біля воріт й почали чекати покупців. Та всі чомусь проходили повз, не звертаючи ніякої уваги на наш товар, або ж із подивом окидали нашу трійцю поглядом і посміювались. Нам це не сподобалось.
Щось ніхто не купує. Чому ніхто не купує? – роздратувалась мала.
Бо треба закликати! – втрутилась подруга. – А ми мовчим, як язики проковтнули.
А як це, закликати? – здивувалась я.
Вікушка раптом підскочила на місці й заголосила дурнуватим голосом:
Ягоди, ягоди! Фрукти свіжі, солоденькі! Їжте, їжте, наїдайтеся! Купуйте свіжі фрукти, ягоди! Недорого, при покупці одного пакетика – інший в подарунок!
Перехожі злякано оберталися, але, побачивши, у чому справа, реготали без упину, що неймовірно виводило подругу із себе. Вона репетувала, аж захрипла. Врешті-решт, до нас несміло підійшла сусідська чотирирічна дівчинка Оленка.
Чого тобі, дитино? – як подобає, улесливо-солодким голосом звернулася Вікушка.
Мені б ягідок, - тремтяче обізвалося дитя.
За пакетик рівно п`ятдесят копійок! – немало й небагато оголосила Вікушка.
Дитина нервово оглянулася, на її маленькому личку з`явився смуток.
- У мене немає грошей… - прошепотіла вона, повільно відступаючи.
- Ну, то йди в батьків попроси! – рішуче наказала подруга, затуляючи руками ягоди, і зсунула суворо брови докупи.
Лише тепер, будучи дорослою, я розумію, якими ж, все-таки, жорстокими ми були у той момент. Оленка й знати не знала, що у них в садку є ще солодші вишні та черешні, більша шовковиця та соковитіші яблука. Бідолашній дитині просто хотілося ягідок, які ми намагалися продати їй незадешево. На той час за п`ятдесят копійок можна було купити півбуханки хліба або три цукерки на паличці, та ще й на здачу маленьких цукерок по п`ять копійок.
Тож Оленка подибала додому. А ми, позбувшись єдиного покупця, сердито налетіли на Вікушку.
- Нащо ти сказала так дорого? – бризкала слиною сестра. – Тепер у нас взагалі ніяких грошей не буде!
- Бо ягоди дорогі нині! – впевнено сказала подруга. – І нічого задешево їх віддавати. Он мені теж їх хочеться, але я ж не їм! Бо треба грошей заробити.
Не встигли ми й посперечатися як слід, коли до нас підійшла Оленка. В її затиснутому кулачці лежала спітніла монета.
- Ось! – її оченята заблищали у передчутті насолоди. – Давайте ваші ягоди.
Ми на радощах віддали їй всі ягоди, що мали, й галопом побігли нагору, купувати цукерки. І коли, нарешті, солодощі опинилися у роті, ми відчули, як шкребе совість. Першою заговорила мала:
- Щось мені не віриться, що батьки самі їй дали гроші.
Та нам уже й самим так здавалося. Щось у грудях колотилось і перелякано застигало, чим ближче ми підходили до нашого двору.
А там вже назрівала гроза.
На доріжці біля сіней стояв батько Оленки, грізно й голосно щось вигукуючи. Наша мати з побілілим обличчям розгублено знизувала плечима. Ми зупинилися, як вкопані, не знаючи, що робити далі. Цукерки в роті вже здавалися гіркими і противними. О, як же ми хотіли в цей момент перетворити їх назад у гроші! Та, на жаль, це було неможливо.
- О! – мама вгледіла нас, і в її очах відбилось щось таке, що змусило мої коліна тремтіти. – А от і вони! Я ж вам зараз зроблю, лихо б вас побило! А ну, ідіть сюди!
Ми обернулися. Вікушка вже добігала до свого двору й зачиняла хвіртку на замок. А нам не зосталося нічого, як стояти на місці, похнюпивши голови, й чекати кари небесної.
- Поверніть мені гроші і я піду додому, а Ви робіть із ними все, що хочете! – загримів Оленкин батько. – Й виховувати потрібно Ваших дітей, сусідочко! А то, що ж це за гаспиди, Господи прости, що вимагають гроші у малечі, та ще й за ягоди, котрих у кожному дворі й так хоч греблю гати!
Ми очікували всього, що завгодно – бійки, лайки, стояння у кутку на гречці – але лише не того, що відбулося далі. На наш превеликий подив, мати, як вовчиця, різко обернулась до сусіда. На її обличчі з`явився вираз люті.
Я дуже попрошу Вас, шановний сусіде, вибирати слова, говорячи про моїх дітей! – зашипіла вона.
Оленчин батько здивовано закліпав очима і позадкував. Він також не чекав такого повороту.
У Вас є все – і корова, й свині, і ще купа худоби та грошей, а Ви маєте нахабність називати дітей нецензурними словами за нещасні п`ятдесят копійок у моєму ж дворі! Краще б дивились за своїми, які здатні тихцем витягти зі скриньки батьківські гроші!
Із цими словами мати хутко метнулася у хату і винесла збентеженому сусідові гроші. Тицьнула в долоню, схопила нас за руки й потягнула в сіни. Ми чекали якої-не-якої кари за наш учинок, й стояли, похиливши голови й шморгаючи носами, але мати здивувала нас удруге за цей день. Вона раптом обійняла нас так міцно, аж затріщали кістки, і похапцем поцілувала схилені додолу голови. А потім зробила щось взагалі неймовірне – простягнула нам з малою по новісінькій блискучій гривні!
Йдіть собі, дітки, та купіть, чого захочете, - тихо промовила вона і швидко пішла в кімнату. Я помітила, що в її гарних очах стоять сльози, які вона марно намагалась від нас приховати.
Пізніше я дізналася, що татові, який працював далекобійником, довелося залишитись на роботі ще на два тижні, щоб заробити стільки грошей аби мати змогу одягнути й прогодувати нас, малих, у тому місяці. Я згадую про це, й моє серце стискає пекучий жаль, бо я тепер розумію, як було важко батькам робити вигляд, що і в нас усе не гірше, ніж в сусідів, хоча багато чого ми не могли собі дозволити. Але, все ж таки, мати пожаліла нас тоді, й уперше в житті дала грошей, щоби ми купили, що захочем. Та ще й аж по цілісінькій гривні! А нещасний сусіда, чия донька тихцем витягла із гаманця п`ятдесят копійок, вчинив сварку. Воістину, кажуть, чим багатша людина, тим вона скупіша, а бідняк останнє віддати годен…
КОНЦЕРТ «ОРХІДЕЯ»
Моя подруга завжди вирізнялася гострим розумом, почуттям гумору та дивовижними організаційними здібностями. Мені здається, що нема на світі такої думки, яка б не прийшла в її біляву голівоньку. Отож ідея з влаштуванням концерту для односельців теж належала їй.
Та ви хоч уявляєте, як це буде класно?! – із захопленням репетувала Вікушка. Очі її блищали від захвату. – До нас прийде вся вулиця, а, може, й усе місто! Про нас всі будуть знати, писатимуть в газетах, а ми трохи підзаробимо!