Мiсто Тисячi Дверей
Мiсто Тисячi Дверей читать книгу онлайн
Мріяти не заборониш. Люди завжди про щось мріють — один хоче слави, інший — багатства, хтось прагне врятувати світ, а хтось — розгадати надзвичайну таємницю. Всім хочеться, аби мрії здійснилися. І ніхто не замислюється, до яких наслідків це може призвести...
Мрії збуваються. Бажаєте зазирнути за малюнок — будь ласка, у вас є можливість це зробити. Але чи зрадієте ви, потрапивши до цього таємничого і загадкового світу — адже там існує свій порядок і свої господарі... Чи не злякаєтесь небезпеки, яка чигає за привабливою обкладинкою? Ні?
Ви впевнені? Тоді швидше перегортайте сторінку!
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Гурман — любитель добряче попоїсти. А хто ж не любить?! І навіщо спеціальні слова вигадувати?..
Зозуля — пташка, яка отримала свою назву за те, що любить грати в піжмурки. Коли вона знайде когось, радісно кричить «ку-ку»! Існує багато різних видів зозуль, деякі з них грають у піжмурки з самого дитинства, коли батьки підкладають їх у вигляді яєць у чужі гнізда, а потім шукають. А деякі ховаються в годинниках-ходиках. Такі зозулі дрібніші за звичайних і часто прикидаються неживими, іграшковими. Харчуються часом, який ловлять, вискакуючи з ходиків і переможно кукуючи. Скільки годин у день спіймають, стільки разів і кукують.
Ландшафт — місцевість у всій її природній пишноті. Або якщо там погосподарювали неакуратні туристи, без особливої природної пишноти, а навіть навпаки.
Тиранозаври — великі хижі динозаври, одні з найвідоміших. Були в кілька разів більшими за людину, з величезними зубами. Словом, добре, що вже вимерли.
Тороси — нагромадження крижин, серед яких дуже люблять грати в «Чапаєва» гвінпіни.
«Чапаєв» — хуліганська гра в шашки. Сутність її полягає в тому, що на звичайній ігровій дошці вишиковуються шашки, але свої ходи супротивники роблять за допомогою влучних щиглів (по шашках). Ваше завдання в «Чапаєві» — збити якнайбільше шашок супротивника з дошки, а якщо при цьому своя, ударна, залишиться на дошці — взагалі пречудово. За відомостями з достовірних джерел, у найближчому майбутньому гра «Чапаєв» навряд чи буде зарахована до олімпійських видів спорту.
Як дурневі поталанило
(Оповідання)
Довга чорна стріла зі строкатим оперенням не встромилася навіть — плюхнулася у в’язкі болотні мочарі. Й одразу почала тонути.
Неподалік у два голоси вилаялися, чиїсь чоботи зашльопали від купини до купини, розганяючи комарів і бабок.
— Бачиш, де впала?
— Бачу, ваша високосте.
— Поруч жаби спостерігаються?
— Жодної. Ропуха, щоправда, сидить, баньки витріщає, але...
— Гадаю, підійде і ропуха.
— Ваша висо...
— Не канюч! Ми що, даремно цілісінький день у багнюці товчемося? Готуйся давай... Де вона, твоя ропуха?
— Не моя — ваша. ...Гаразд, гаразд, не буду, мовчатиму. Осьдечки. Під самими вашими ногами.
Ропуха дійсно сиділа якраз біля Царевичевих чобіт — колись розкішних, розшитих золотом і перлинами, а тепер добряче вибрьоханих у болотній рідоті.
— Привіт, — сказала ропуха. Була вона опецькувата, вкрита салатового кольору пухирцями, з лупатою мордочкою і єхидною посмішкою на ній. — Поганенько стріляєш. А ну, присядь навпочіпки.
Царевич слухняно підтяг каптан (начебто міг ще більше його забруднити!) і присів.
— А ти нічо-о, — сказала ропуха. І оком хвацько підморгнула. — Підійдеш.
— Тобто?
— Ну, ти ж дружину собі шукаєш чи просто вийшов з лука постріляти? Якщо просто постріляти — тоді, звичайно, перепрошую. Ось стріла, забирай і топай далі. «Ні пуху ні пера», «вдалого полювання» і таке інше.
Царевич зніяковіло кашлянув.
— Все-таки за дружиною, — підсумувала жаба. — Правильно. Давно пора!
— Не такий я вже й старий! — образився Царевич.
— Я про себе, — пояснила ропуха. — Ну, довго ти ще на мене будеш витріщатися? Чи звичаїв не знаєш? От уже ця молодь!.. Підказую: цілувати мене треба. З любов’ю, від чистого серця. А не з тим виразом обличчя, що в тебе зараз проступив.
— Не царське це діло — ропух цілувати, — заявив царевич, підводячись. — Ану, Дурню, давай!
Його супутник і тезко (а також — незаконний брат по чарівній рибі, котру скуштувала не тільки Василина Премудра, але і Марфа-Молочниця) зітхнув і позадкував. Дурнем він був тільки по батькові. Цілувати земноводне — не хотів.
— На дибу підеш, — утомлено сказав Царевич. Видно було, що розмова ця ведеться не вперше і на Дурня погрози незаконного братика справляють враження все менше й менше. — А поцілуєш — озолочу.
— Міністром зробиш?
— Зроблю. Зовнішніх зносин.
Щодо «зносин» Дурень не був упевнений, слівце викликало якісь невиразні підозри, але він вирішив не коверзувати, зажадав тільки:
— Заприсягнися.
— Агов! — устряла в розмову ропуха. — Доводжу до вашого відома... — тут її увагу відволікла бабка, що пролітала неподалік; комаха була миттєво підбита язиком і строщена. — Доводжу до вашого відома, — продовжила нарешті ропуха, — що цілувати мене будь-кому не варто. Небезпечно для життя.
— Патякай-патякай, — протяг Царевич. — Врахуй, я у своїй сім’ї брехні не терпітиму. Мені потрібна дружина чесна, не ошуканка.
— Це хто ошуканка?! Я ж навпаки — попереджаю! Якщо хтось-таки не істинно царського походження, чари не спрацюють.
І вона між іншим схрумала комара.
Іван-Дурень запитально подивився на Івана-Царевича, мовляв, що накажете.
— Цілуй, — рішуче звелів той. — Там розберемося.
— Я протес!.. — ропуха виявилася недостатньо моторною і не встигла відскочити. Іван-Дурень, набравши урочистого (як на похороні) виразу обличчя, припав до майбутньої царівни губами. «Заразом перевірю, чи правду батько казали, коли п’яний бували».
«Брехали», — зрозумів Дурень. Не перетворювалася ні на кого ропуха, так і сиділа на долоні, дихала часто горлом й баньки витріщала з переляку. Днинка у неї сьогодні випала — борони Боже: спершу ледве не пристрілили, тепер цілуватися лізуть без серйозних намірів.
«Ну й добре, — подумав Іван-Дурень, відпускаючи її на купину. — І добре, що батько вигадали все».
— Тьху! — у два голоси вигукнули ропуха й Царевич.
Останній додав замислено:
— Невже просто балакуча?..
— Дурень! — обурилася ропуха.
— Га? — нахилився до неї Дурень.
Ропуха злизала з повітря ще одного комара і заявила задоволено:
— Я ж попереджала!
І з повагою на Дурня зиркнула.
— Врахуй, — сказала Царевичу, — я тут довго розсиджуватися не збираюсь, у мене часу обмаль і взагалі. Будеш цілувати — цілуй, ні — забирайся! Бач, гидує він...
— Не гидую! — почервонів Царевич. — Я... Зараз, я...
«Нецілований, — зрозуміла ропуха. — Це добре.
Якби ще дійсно чистокровним виявився... Нині цариці такі непостійні!»
Тим часом її знову підняли високо над купиною і серйозно намірилися-таки поцілувати. Щоправда, над радісним виразом обличчя Царевичу було ще працювати і працювати, але це нічого, діло наживне. Та й зрозуміти його можна.
— Вийшло! — прошептав Іван-Дурень. — Ти ба!..
— А ти думав, — хмикнула вона. — Чари — це тобі не просто так! Ану, допоможи йому з каптана виплутатися. До речі, одяг можеш собі залишити. Скажеш Царю...
— Придумаю, що сказати, — відмахнувся Іван. — А що, дійсно ми з ним настільки схожі?
— Як дві краплі води.
— Тож-бо батя матінку підозрювали...
— Ну, батя твій і справді дурнем був, якщо про такі речі тріпався. А ти — помовч! ...Гаразд, ступай з Богом. Переодягнутися не забудь, коли з лісу виходитимеш, а все своє в трясовині втопи чи спали. Точно справишся з новим життям?
— Я — так. А як же він?
— І він справиться. Не перший, надійсь, і не останній. Перевірено, вже. Ну, йди.
Вона посиділа, дивлячись услід Дурню, потім скосила погляд на свого нареченого. «Все-таки не так самотньо житиму, буде тепер з ким словом перекинутися».
Тут уже й Іван-Царевич отямився. Спробував обуритися: «Що стало?!..» — та не договорив.
Відволікся, щоб збити язиком смачненького комара.
Свої зауваження та думки про книгу Ви можете залишити в Інтернеті на сайті автора за адресою:
http://puziy.faust.net.ua/