Кассандра
Кассандра читать книгу онлайн
Героїня Лесі Українки, пройшовши виснажливий шлях страждань і сумнівів, не така смілива перед обличчям смерті, як у Есхіла. Замість пророчого нестяму її охоплює дивний спокій, і вона зрікається свого дару. Героїня говорить про те, що пророчиця Кассандра загинула разом із Троєю, а себе називає рабинею. Вона ламає патерицю і знімає з себе діадему - символи віщунського дару жриці Аполлона - та кидає їх до ніг Клітемнестри. Лесю Українку цікавила саме особистість троянської віщунки, її психологія. Зробивши Кассандру головною героїнею своєї драматичної поеми, Леся Українка виписала цей образ більш глибоко і об'ємно. Її героїні притаманні почуття звичайної людини: вона сумнівається і вагається, прагне віднайти істину, страждає і підкоряється своїй долі.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
Сінон
(встає)
(Закриває лице плащем і замовкає. Згодом одкривається і провадить далі).
(Береться за голову і тихим, немов далеким голосом квилить-промовляє).
Кассандра
(стурбована)
Сінон
(покірно)
Кассандра
Сінон
Кассандра
(напружено)
Сінон
(Раптом падав на коліна і нахиляв голову).
Кассандра
Гелен
Деїфоб
Кассандра
(з розпачливим поривом здіймав вгору меч над Сіноном, але рука їй затремтіла, і вона повагом спускає меч, не зачепивши Сінопа)
(Меч випадав їй з рук).
(Хитається і падає на руки Геленові).
Гелен
Троянки несуть Кассандру в глибину храму.
Гелен
(до Сінона)
VIII
Той самий майдан. Вечоріє. Ніч насувається швидко, темна, безмісячна, тільки зорі сяють різко, як в холодні вітряні ночі. На майдані поставлена сторожа: один вартовий коло царської брами, другий коло Скейської, третій коло храму, четвертий ходягь навколо, вартує троянські оселі. Всі узброєні, як на війну. Сторожа який час вартує мовчки. З царського двору чутно відгуки музики і веселого бенкетного гомону.
1-й вартовий
(від царської брами)
2-й вартовий
(від Скейської брами)
3-й вартовий
(від храму)
4-й вартовий
(що ходить навколо, наближається до 3-го і каже нишком)
3-й вартовий