Десяте Правило Чарiвника, або Фантом

На нашем литературном портале можно бесплатно читать книгу Десяте Правило Чарiвника, або Фантом, Гудкайнд Террі-- . Жанр: Фэнтези. Онлайн библиотека дает возможность прочитать весь текст и даже без регистрации и СМС подтверждения на нашем литературном портале bazaknig.info.
Десяте Правило Чарiвника, або Фантом
Название: Десяте Правило Чарiвника, або Фантом
Дата добавления: 15 январь 2020
Количество просмотров: 303
Читать онлайн

Десяте Правило Чарiвника, або Фантом читать книгу онлайн

Десяте Правило Чарiвника, або Фантом - читать бесплатно онлайн , автор Гудкайнд Террі

Страшно спати, коли знаєш, що територія Сну — вічне поле битви з жорстоким, підступним ворогом …

І одного разу страшне дійсно сталося. Келен Амнелл, дружина легендарного Річарда Сайфера, лорда Рала, Шукача Істини, прокинулася, не пам'ятаючи нічого, крім свого імені.

Відтепер вона — найнебезпечніша з усіх людей, та, від кого залежить — бути чи не бути цьому світу. І щоб врятувати її і не допустити прийдешнього Хаосу, Мороку і Безумства, Річарду належить серед незліченних небезпек пізнати самі темні таємниці Десятого Правил Чарівника …

 

Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала

1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 150 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:

Я стала свідком таких речей, від яких все життя мене будуть мучити кошмари. І одна з них — відкритий дверний проріз, в який задувають вихори снігу, і солдати, що заносять у двері мертві тіла і кидають їх на підлозі кухні.

— Я розумію, — кивнувши, прошепотів Річард.

— Ранньої весни, нарешті, почали прибувати фургони, які везли продовольство. Дуже багато продовольства. Але, незважаючи на нескінченну вервечку фургонів, я знала, що це не триватиме довго.

Разом з постачанням провіанту прибуло підкріплення, щоб замінити солдатів, загиблих в битві за Галею. Чисельність військ, що окупували Ебініс, і так вражала уяву, а після прибуття додаткових частин, до мого заціпеніння додалося ще й почуття безнадійності.

Одного разу я підслухала розмову двох недавно прибулих офіцерів. Вони говорили, що обсяг поставок буде зростати, відповідно до зростання чисельності військ. Як вони прибули з півдня, так і багато інших були відправлені з місією забезпечити безпеку в інших областях Серединних Земель. Туди де були інші, ще не захоплені міста і країни, інші осередки опору, які необхідно придушити, інші люди, яких можна захопити в рабство.

З фургонами і поповненням прибували листи із Стародавнього Світу. Вони не були адресовані певним солдатам — не було ніякої можливості дізнатися, в якій з армій знаходиться той чи інший солдат. Крім того, окрема людина нічого не значила в очах Ордена. Це були листи, адресовані «хороброму воїну», який захищає тих, хто залишився вдома. Тому, хто бореться в ім'я Творця, бореться з варварами на Півночі. Бореться за те, щоб принести порятунок цим відстало мислячим людям, направляючи їх на шлях Ордена.

Щовечора протягом багатьох тижнів солдати, збираючись купками, читали листи. У листах йшлося про те, що населення пішло на великі жертви, щоб послати на північ їжу і спорядження, щоб підтримати тих, хто також йде на великі жертви, щоб нести священне вчення Ордена. Молоді жінки у своїх листах обіцяли свої тіла хоробрим воїнам, коли вони повернуться, підкоривши нецивілізованих ворогів з півночі. Листи цього типу були особливо популярні серед солдатів, їх перечитували безліч разів під дикі вітальні крики.

Люди із Стародавнього Світу присилали ще й різні сувеніри: талісмани, що приносять перемогу; печиво і пироги, давно, втім, погнилі; шкарпетки, рукавички, сорочки, шапки; лікувальні трави, що зцілюють від всього на світі; бинти; напахчені носові хусточки від захоплених жінок, як обіцянку себе після того, як хоробрі воїни повернуться додому; пояси зі зброєю, виготовлені юнаками в очікуванні дня, коли вони самі зможуть вирушити на північ, щоб теж нести світло мудрості Творця і справедливі закони Імперського Ордена.

Довгі обози, які доставили припаси, відправилися назад у Стародавній Світ. Тепер вони були навантажені здобиччю, награбованою у Новому світі. Воюючій армії потрібна їжа і багато іншого, що потрібно для підтримки армії. Це нагадувало замкнуте коло: постачання армії — здобич, здобич — постачання армії. Думаю, всі ці нескінченні обози з награбованим, що йшли на південь, повинні були стати додатковим стимулом для людей, що залишилися вдома. Щоб вони продовжували терпіти негаразди, щоб підтримували настільки величезну військову машину.

Число загарбників було надто велике, щоб розміститися в місті, особливо після того, як з кожним обозом стало прибувати підкріплення. Нескінченне море наметів розповзалося все далі навколо міста, заповнюючи навколишні пагорби і долини. Дерева, наскільки вистачало погляду, ще взимку були вирубані і пущені на дрова. Навколишній краєвид виглядав одноманітно-неживим. На землі, потоптаній тисячами чобіт і копит, не росло ні травинки. Незліченні маси людей, коней і фургонів робили Галею схожою на одноманітне море бруду.

З нових загонів, які прибули з Стародавнього Світу, формувалися ударні частини, які відправлялися захоплювати нові землі, щоб і туди поширити вчення Ордена і встановити його порядки. Потік тих, хто прийшов поневолити Новий Світ, здавався невичерпним.

Я до знемоги працювала на кухні, обслуговуючи офіцерів. Тому часто чула, як вони обговорюють плани нових вторгнень. Чула повідомлення про нові захоплені міста, про кількість полонених, відправлених в якості рабів в Старийй Світ. Іноді для потреб офіцерів привозили найбільш привабливих жінок із захоплених міст. В очах цих жінок стояв дикий страх від розуміння того, що їх чекає. І я знала, що незабаром в цих очах не залишиться нічого, крім сумної туги і очікування смерті. Все, що відбувалося, здавалося мені однією нескінченною битвою, нескінченною жорстокістю. І не було ніяких ознак того, що все це коли-небудь закінчиться.

До того часу в місті майже не залишилося тих, хто колись називав це місце своїм домом. Всі чоловіки старші п'ятнадцяти років були убиті, а жменька тих, хто залишився в живих, використовувалися в якості рабів. Жінки — занадто старі або занадто молоді, щоб бути корисними Ордену, — теж були вбиті, або ж їх просто покинули помирати від голоду. Вони тулилися в темних щілинах, подібно щурам. Минулої зими я не раз зустрічала групки бабусь і маленьких дівчаток, що випрошували недоїдки. Худі, немов кістяки, покриті блідою шкірою. Моє серце розривалося, але допомога їм закінчилася б стратою і для них, і для мене. Але все ж іноді, якщо була можливість, я давала їм трохи їжі. Якщо було що дати.

У кінцевому рахунку, починало здаватися, що населення столиці Галеї, сотень тисяч людей, просто ніколи не існувало. Те, що колись було серцем Галеї, тепер було стерто з лиця землі. Зараз тут розташувалися сотні тисяч солдатів. У порожніх розграбованих будинках починав селитися набрід, слідуючий за армією. Ці люди просто займали будівлі, які колись були чиїмись будинками. Падальщики із Старого Світу потихеньку заселялися там і жили, як у власних.

Галейські жінки, що залишилися в живих, були рабинями, і використовувалися солдатами Ордена в якості повій. Багато з них були вагітні, або вже народили дітей від імперців. Зароджувалося нове покоління фанатиків Ордена. Фактично, єдиними галейцями залишилися ті хлопчики, яких навчали військовому ремеслу.

Вимуштрувані своїми наставниками, підлітки теж стали частиною Ордена. Вони давно забули і своїх батьків, і свою батьківщину, і навіть елементарні правила пристойності. Вони стали новобранцями армії Ордена — новими чудовиськами, створеними за єдиним зразком.

Після довгих місяців навчання, групи хлопчиків постарше почали посилати в набіги на інші міста. Вони повинні були стати м'ясом, об яке затупляться мечі варварів. І хлопчаки нетерпляче рвалися в бій.

Колись я вважала, що тварини з Імперського Ордена — це особлива порода людей, що вони відрізняються від цивілізованих жителів Нового Світу. Але, спостерігаючи, як змінюються, і чим стають ті хлопчики, я зрозуміла, що люди, які називають себе Орденом, нічим не відрізняються від нас. Нічим, крім своїх переконань, які і спонукають їх діяти таким чином. Божевільна думка! Але мені здається, що існує якийсь таємничий механізм, який будь-яку людину робить сприйнятливою до обману і змушує піддатися ідеям Ордена.

Джебр в сум'ятті похитала головою.

— Я ніколи не могла зрозуміти, як це можливо. Як настільки нудні уроки і нудотні повчання про самовідданість, про необхідність жертвувати собою заради блага інших, немов чарівництвом, змушують хлопчаків відправлятися в бій. З веселою піснею йти на смерть.

— А причина, насправді, досить проста — недбало вимовила Ніккі.

— Проста? — Джебр скептично підняла брову. — Ти ж це не серйозно?

— Так, проста — Ніккі розмірено крокувала по кімнаті, продовжуючи неквапливо міркувати. — У Старому Світі хлопчиків і дівчаток Братство Ордена вчить тому ж самому, застосовуючи такі ж методи.

Вона зупинилася неподалік від Річарда, невимушено склала руки і зітхнула. Не те щоб стомлено — скоріше з втомленим цинізмом.

— Різниця лише в тому, що вчити їх починають із самого раннього віку. Природно, перші прості уроки поступово стають все довшими і докладнішими, займаючи, в підсумку, весь їх час. Тому на проповідях Братства можна побачити різних людей, в тому числі і літніх — це вельми звичайне явище.

1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 150 ВПЕРЕД
Перейти на страницу:
Комментариев (0)
название