Шосте Правило Чарiвника, або Вiра Занепалих
Шосте Правило Чарiвника, або Вiра Занепалих читать книгу онлайн
Зло в світі можна перемогти, але чи можливо вбити його?
Адже Тьма, знищена одного разу, чекає лише часу, щоб повернутися знову. Чекає і набирається сил.
Забув, забув про це Річард Сайфер, Шукач Істини! Бо переміг він шимів, підземних духів, і повернув у світ магію. А з магією повернулося в світ і приховане досі Зло.
І на волосині висить тепер не тільки життя коханої Річарда Келен, але й доля всього світу. Бо соноходець Джеган, переможений одного разу, жадає помсти, і тепер влада його — набагато могутніша, ніж раніше. Знову вирушає Шукач Істини битися з силами Тьми. Відправляється, щоб перемогти — або загинути. Відправляється, щоб своєю кров'ю заслужити право на осягнення Шостого Правила Чарівника.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
— Я розумію, Віктор, правда, розумію. І ти так її описуєш, що я теж її бачу.
— Значить, ми обидва будемо милуватися моєю статуєю в такому вигляді, в якому вона є. До того ж бачиш? — Віктор вказав в основу каменя. — У ньому є вада. І йде по всьому каменю. Тому-то я і зміг його придбати — через ваду. Якщо допустити помилку при роботі, то камінь може просто розколотися. Я так і не додумався, як працювати з цим каменем, щоб використовувати всі переваги його краси, але при цьому обійти тріщину.
— Може бути, одного разу тебе осінить, що зробити з цього каменю, як створити з нього благородне творіння.
— Благородне. Ах, це буде щось — сама піднесена форма краси. — Віктор похитав головою. — Але я не стану цього робити. Не стану до повстання.
— Повстання?
Віктор обережно глянув на схил за дверима.
— Повстання. Воно гряде. Орден не може залишатися в силі — зло не може залишатися в силі. Вічно, у всякому разі. У мене на батьківщині, коли я був молодий, існували і краса, і свобода. Але нас змусили віддати життя і свободу, крапля за краплею, справі справедливості для всіх. Люди не розуміли, чим володіють, і випустили свободу з рук заради пустих обіцянок кращого життя, життя, де не треба докладати зусиль, намагатися чогось досягти, де немає продуктивної праці. Завжди знайдеться хтось інший, хто буде все це робити, хто буде забезпечувати і зробить їх життя легким.
Колись наша країна була багатою. А тепер все, що виростає, гниє, чекаючи, поки комітети вирішать, кому віддати, хто стане це перевозити і скільки це буде коштувати. А народ тим часом голодує.
Заколотників — це тих, хто незадоволений Орденом — звинувачують у тому, що це з їхньої вини люди голодують, і все приходить в занепад, і все більше людей заарештовують і страчують. Ми — держава смерті. Орден постійно віщає про свою турботу про людство, але його політика не сіє нічого, крім смерті. По дорозі сюди я бачив тисячі і тисячі трупів, не полічених і не похованих. Новий світ звинувачують у всіх гріхах, звинувачують у всіх невдачах, і молодь, бажаючи покарати гнобителя, йде на війну.
Однак багато хто почав розуміти справжній стан речей. Вони та їхні діти — я і такі, як я — прагнуть свободи, щоб жити своїм власним життям, а не бути рабами Ордена і його царства смерті. У мене на батьківщині неспокійно, та й тут теж. Гряде повстання.
— Неспокійно? Тут? Щось не помічав. — Віктор лукаво посміхнувся.
— Ті, у кого повстання в душі, не показують своїх справжніх почуттів. Орден вічно боїться заколоту, тортурами вибиває зізнання із заарештованих за безпідставними звинуваченнями. Кожен день відбувається все більше і більше страт. Ті, хто хоче змін на краще, зовсім не мають наміру передчасно ставати мішенями. В один прекрасний день, Річард, почнеться повстання.
— Не знаю, Віктор, — похитав головою Річард. — Повстання вимагає рішучості. Сумніваюся, що така рішучість тут знайдеться.
— Ти бачив людей, лише незадоволених існуючим станом речей. Іцхак, люди на сталеливарному, мої люди і я сам. Всі, з ким ти маєш справу, за винятком чиновників, яким ти суєш хабара, жадають змін. — Віктор підняв брову. — Ніхто з них не скаржиться в комітет або комісію на твою діяльність. Ти можеш не захотіти мати з цим нічого спільного і маєш на це право, але є й такі, хто прислухається до чуток про свободу, яка прийде з півночі — Річард напружився.
— Свободу з півночі? — Віктор урочисто кивнув.
— Ходять чутки про рятівника: Річарда Рала. Він очолює тих людей в боротьбі за свободу. Кажуть, що завдяки цьому Річарду Ралу ми теж повстанемо.
Не будь це так трагічно, Річард розреготався б.
— А звідки ти знаєш, що цей самий Річард гідний того, щоб за ним іти?
Віктор витріщився на Річарда тим поглядом, який той запам'ятав ще з самої першої зустрічі.
— Людину можна оцінити по тому, хто його ворог. Річарда Рала імператор, брат Нарев з учнями ненавидять так, як нікого іншого. Він той самий. Це він принесе факел революції.
Річард зміг вичавити лише винувату посмішку.
— Він всього лише людина, друже. Схиляються не перед людиною, схиляються перед його справою.
На обличчі Віктора, повному емоцій і з палаючим вогнем свободи в очах, знову з'явилася звична вовча усмішка.
— А, так адже саме так сказав би Річард Рал. Тому-то він і є той самий.
Річард порахував за краще змінити тему. Він зауважив, що вже стало ясно.
— Гаразд, мені пора. Не сумніваюся, ти придумаєш, що робити з каменем, Віктор. Воно само прийде в потрібний час.
Коваль метнув на нього роблено сердитий погляд, але це був лише блідий відблиск гнівного погляду.
— Я саме так завжди і вважав. — Річард почухав потилицю.
— А ти вже хоч що-небудь витесав, Віктор?
— Ні, нічого.
— А ти впевнений, що вмієш тесати? Що в тебе є здібності?
Віктор постукав по скроні, немов бажаючи переконати скептика.
— Ось тут у мене є здібності. Ось цим я бачу красу. І для мене лише це важливо. Нехай я навіть ніколи не доторкнуся різцем до цього каменю, я все одно завжди буду бачити закладену в ньому красу, і цього Орден ніколи не зможе відібрати в мене.
51
Ніккі пройшла через двір, прямуючи до мотузки, де сохла білизна. Вона змахнула піт з чола. Літо ще не наступило, а вже така спека. У неї ломило спину від ранкового прання та іншої домашньої роботи. Інші жінки весело пліткували під теплим сонечком, раз за разом хихикаючи над якою-небудь кумедною історією з сімейного життя. Здавалося, всі мешканці будинку почали оживати разом з весною.
Втім, Ніккі знала, що весна тут ні при чому.
І це її здорово дратувало. Скільки вона не намагалася, вона ніяк не могла зрозуміти, чому у Річарда все виходить. Ніккі вже почала думати, що якщо затягнути його в найглибшу печеру, яку тільки зможе відшукати, то сонячні промені все одно зуміють пробитися в саму темну яму, щоб освітити Річарда. Можна подумати, що тут задіяна якась магія, але вона точно знала, що ніякою магією Річард не користується.
Задній двір, такий занедбаний, зарослий, брудний і завалений купами сміття і покидьків, тепер перетворився на город. Живучі в будинку чоловіки вечорами після роботи очистили двір від бруду. Навіть деякі з тих, хто не працював, вийшли разом з усіма, щоб допомогти з розчищенням. А потім жінки скопали землю і влаштували город. Так що тепер у них будуть овочі. Овочі! І подейкують про те, щоб завести курей.
Раніше був один-єдиний туалет в найдальшому кутку, переповнений і моторошно брудний, а тепер у них дві нові кабіни у відмінному стані. Більше не потрібно довго чекати своєї черги, і не стало наполегливих прохань пошвидше звільнити туалет і скандалів. Каміль з Наббом допомогли Річарду збити кабінки з дощок, витягнутих з сміттєвих куп у власному дворі чи принесених з інших смітників.
Ніккі очам своїм не повірила, коли побачила, як Каміль і Набба — обидва в сорочках — копають ями для нових вбиралень. Всі їм сердечно дякували, а хлопці сяяли від гордості.
Вогнище у дворі теж привели в порядок, і тепер жінки могли ставити кілька горщиків одночасно, і дров йшло значно менше. Річард разом з іншими чоловіками зробили підставки для корит, щоб їх дружинам не доводилося при пранні згинатися в три погибелі або стояти на колінах. Зробили вони і простенький навіс з виявлених в смітті обривків брезенту, щоб жінки не мокли під дощем, коли займаються пранням або готуванням.
Мешканці сусідніх будинків, які спершу дуже скептично ставилися до такої активності, почали виявляти цікавість. Річард, Каміль і Набба охоче пояснювали, чим займаються і що сусіди теж можуть привести свої будинки в порядок, і навіть допомогли їм почати. Ніккі сварила Річарда за те, що він витрачає час на чужі будинки. А він відповів, що саме вона, Ніккі, весь час йому твердила, що допомагати іншим — його обов'язок. І Ніккі не знайшла, що відповісти. У всякому разі, так, щоб не виглядати ідіоткою.