Час смертохристiв. Мiражi 2077
Час смертохристiв. Мiражi 2077 читать книгу онлайн
Надзвичайно цікавий, із захоплюючою інтригою роман Юрія Щербака є гостросюжетним політичним трилером, дія якого розгортається напередодні Четвертої глобальної війни. У ньому співіснують і переплітаються різні пласти – від пригодницько-розвідницької лінії до філософських проблем християнства. Ця жорстока та глибока притча жанрово унікальна — несподівана в нашій літературі: нібито твір-фентезі, який, однак, точно віддає трагічну реальність українського минулого і української сучасності у контексті гіпотетичної української прийдешності. Майстерно використавши усі можливості сучасної романістики в широкому діапазоні - від політичного детективу до антиутопії - Юрій Щербак створив шокуючий твір про можливе майбутнє України і світу. Попередження або пророцтво - в будь-якому випадку це дуже сучасний і своєчасний роман.
Внимание! Книга может содержать контент только для совершеннолетних. Для несовершеннолетних чтение данного контента СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО! Если в книге присутствует наличие пропаганды ЛГБТ и другого, запрещенного контента - просьба написать на почту [email protected] для удаления материала
— Ні, це зовсім інше. Він кохав мене, клявся, що хоче одружитися. Чи не можна забрати це? — вона пальцем торкнулася леза кинджала. Сталь виблискувала в кількох міліметрах від її лона.
— Ні, продовжуй, — грубо наказав Бейлін, відчуваючи, що ця клята курва ось-ось розчулить його.
— Безпалий сказав мені, що ненавидить Гайдука. І що працює на Державну Варту проти Гайдука.
— Далі.
— Він сказав, що Гайдук зібрав компромат на всю українську верхівку і що публікація цих матеріалів викличе вибух. Гайдук розумний-розумний, але дурний. Вірив Безпалому. А той тільки чекав, коли Гайдук відкриє йому місце, де сховані матеріали. Але Гайдук так і не відкрив.
— А хто вбив Безпалого? Це з твоєї подачі, сучко?
— Ні, — заплакала Ніколь. — Я його кохала. Ми домовилися, як тільки здамо Гайдука і отримаємо гроші, як обіцяли, одразу поїдемо на Багами і одружимось...
— Хто вбив Безпалого? — знову ворухнув кинджалом Бейлін.
— Я чула розмову двох офіцерів ЦСБ...
— В ліжку.
— Випадково... Є така версія, що Гайдука захищала Перша Леді та її помічниця — Марта Джеферсон. А Президент його ненавидів. ЦСБ мало контакти з українськими спецслужбами, які також хотіли здихатись Гайдука. І ще я чула чутки, що Марті Джеферсон допомагали українські націоналісти з УРА.
— Що за УРА?
— Українська революційна армія. Туди входять також і громадяни Конфедерації. Можливо вони й прибрали Безпалого, зрозумівши, що він ось-ось знищить Гайдука... Але я більше нічого не знаю. Пустіть мене, я хочу пісяти.
— Пісяй в ліжко, — дозволив Бейлін.
Він дістав з кишені халата червоно-білу капсулу й вклав до уст Ніколь.
— Ковтай. І не здумай мене дурити. Ти заснеш. За кімнату заплачено натри дні наперед. Сніданки сплачено. Якщо будеш розумною, нікому не скажеш про нашу розмову. Будеш і далі працювати на ЦСБ. Невдовзі приїде новий начальник Бюро. Ти з ним не будеш спати.
— Чому? — в Ніколь знову прокидалося простодушне кокетство.
— Тому що він імпотент, — гаркнув Бейлін. — Слухай його і доповідай йому все, що почуєш.
Він забрав кинджал, чим негайно заохотив її до продовження недавньої гри. Вона навіть поклала пальчик туди, до щойно відчувала холод леза.
— Ні, крихітко, на сьогодні досить, — сказав Бейлін, спостерігаючи, як Ніколь Коен засинає під дією капсули.
А сам із сумом подумав: якщо під впливом радіації на Синайському півострові він стане імпотентом, то пошкодує про невикористані можливості п'ятничного вечора в готелі «Хілтон Вашінгтон».
39.
5 червня 2077 р.
Таємно. Один примірник
Раднику Гетьмана України з національної безпеки,
Генерал-хорунжому Гайдуку І.П.
ОПЕРАТИВНЕ ДОНЕСЕННЯ
Групою агентів ВІРУ в Конфедерації Держав Північної Америки проведено розслідування обставин інциденту навколо Українсько-американського Бюро з науково-технологічних обмінів (21/04/2077), при якому виконавчий директор Бюро генерал-хорунжий Гайдук І. П. під загрозою смерті був змушений покинути територію Конфедерації, а його заступник, підполковник Безпалий В. І. того ж дня був убитий. Фактично це призвело до зупинки в роботі Бюро на важливих напрямах українсько-американської співпраці, включаючи співробітництво в сфері оборони і національної безпеки.
Розслідування дало наступні результати:
1. Події 21 квітня 2077 р засвідчили наявність різноспрямованих тенденцій і боротьби у вищих ешелонах влади Конфедерації щодо України. Одна група, очолювана Президентом КДПА Ендрю Ван Лі, бажаючи піти на геополітичний компроміс з Піднебесною Імперією і Союзом Держав Чорної Орди, з метою поділу світу на сфери впливу, готова повністю здати Україну до сфери впливу названих об'єднань (тобто, піти на ліквідацію нашої держави). Союзниками Ван Лі та його групи у цій справі в Україні є члени Ареопагу України Басманов М.Н., Крейда І. О., активним виконавцем волі яких є Директор Державної Варти України Мережко Ю.Ю., який співпрацює в цьому плані з директором ЦСБ Конфедерації адміралом С. Фішером, та міністр закордонних справ України Фощенко Р.В., який відверто лобіює інтереси Чорної Орди на міжнародній арені.
2. До групи, що виступає за справжнє стратегічне партнерство наших країн, входять Перша Леді Конфедерації, сенатор Ширлі Ван Лі, її помічниця М. Джеферсон (українського походження), голова Комітету з питань зовнішньої політики Сенату Конфедерації сенатор Пол Андерсен, міністр оборони Конфедерації Олівер Браун, високопоставлені особи Пентагону, ЦСБ, НРБ, Держдепартаменту та інших структур. На наш погляд, не виключено, що Перша Леді — як впливовий сенатор — має власні політичні плани і амбіції, які суперечать поглядам президента Ван Лі.
3. Фактором, що ускладнює внутрішньополітичну ситуацію в Конфедерації, є протистояння віце-президента Сари ЛуЛейн з одного боку, і Президента та Першої Леді з другого. У розвідувальних колах Вашінгтона ходить версія про недавнє захоплення в якості заручників членів сім'ї Сари Лу Леїїн з метою зірвати її спробу висунути звинувачення проти Першої Леді у зраді, зокрема і в інтимному зв'язку Ширлі МакДоул з Гайдуком І.П., що мав місце 20 років тому. Кружляє чутка, що саме агенти спецслужби Президента Ван Лі захопили заручників — членів сім'ї Сари Лу Лейн і ввели їм сильнодіючу речовину, яку в разі порушення Сарою Лу Лейн обіцянки мовчати можна швидко активізувати, що призведе до їх смерті.
4. Встановлено, що загроза життю Гайдука І.П. походила особисто від Президента Конфедерації Е. Ван Лі (поважну роль міг відіграти особистісний фактор — чоловіча ревність) та його близького оточення (С.Фішер, А.Джозеф, В.Кроуфорд та інші), які діяли якщо не у прямій змові, то за мовчазною згодою ряду високопосадовців України (Мережко Ю.Ю., Фощенко Р.В. та інші). Детальний список українських посадових осіб, задіяниху цій справі, додається.
5. Достовірно встановлено, що заступник директора Бюро Гайдука І.П. підполковник ВІРУ Безпалий В.І. був багаторічним агентом ДерВару і працював підпсевдо «Імператор», перебуваючи під прямим підпорядкуванням Мережка Ю.Ю. і Фощенка Р.В.
6. Досі невідомо, хто вбив Безпалого В.І. На місці пострілу було знайдено американську великокаліберну снайперську гвинтівку М-650 (калібру 12,7 мм) з магазином на 7 патронів, залишилось 5 патронів. Ніяких інших слідів чи доказів — хто є учасником чи замовником злочину — не знайдено.
7. Інцидент з Бюро призвів до «побічних втрат»: після від'їзду Гайдука І.П. з Вашінгтона (21/04/2077) безслідно зникла його «френдгерл» Лінда Кенворсі, а 29/05/2077 у готелі «Хілтон Вашінгтон» була знайдена мертвою співробітниця Бюро (перекладач, технічний менеджер) Ніколь Коен. Хто скоїв ці злочини — невідомо.
8. Залишається неясною (ще нез'ясованою) у цій ситуації роль Гетьмана України К-Д. Махуна та Генерального писаря Клинкевича В.Я. Аналіз їх діяльності триває.
ВИСНОВКИ:
1. Існує загроза згортання українсько-американської стратегічної співпраці внаслідок політичних інтриг всередині цих країн і зовнішнього геополітичного тиску, що може погіршити стан національної безпеки України.
2. Продовжує існувати загроза життю генерал-хорунжого Гайдука І.П. (причина — див. висновок 1).
3. Діяльність Бюро має бути якомога скоріше відновлена.
Аналітик Максиміліан ІV
40.
Після травневих заметілей і морозів літо в Києві почалося раптово, за один день. Як казав Григорій Невінчаний — від ранкового «Ш» до вечірнього «Ш», від шуби до шортів. Сталося це у четвер, 10 червня 2077 року. Температура повітря, принесеного з Сахари, вночі піднялася до 32°С і зростала.
Місто опинилося в щільній зоні спеки, яка вигарячила цегляні та бетонні стіни будинків, миттєво злизала острівці снігу, проникла до квартир (довелося увімкнути одночасно сотні тисяч кондиціонерів, для чого знадобилися резервні потужності чигиринського термоядерного реактора); в місті почали відкриватися притулки для старих і знедолених людей, які не витримували спеки, запрацювали фонтани-басейни для малечі. Останні вцілілі каштани на неспаленому і незруйнованому боці Хрещатика, між консерваторією і будівлею всесвітньої аграрної біржі на Бессарабці — там, де колись містився Бессарабський ринок, — викинули перші бруньки.